Prototyp iPhone: policejní zásah u redaktora Gizmodo

Informace o ztraceném prototypu iPhone a historka o opilém pracovníkovi Apple začínají nabírat nečekaný směr. Redaktora Gizmoda, který stojí za objevením prototypu, včerejší večer doma překvapila policie, která mu zabavila veškerý hardware, který by mohl pomoci odhalit pravdu ohledně objevení prototypu.

Informace o ztraceném prototypu iPhone a historka o opilém pracovníkovi Apple začínají nabírat nečekaný směr. Redaktora Gizmoda, který stojí za objevením prototypu, včera večer doma překvapila policie, která mu zabavila veškerý hardware, který by mohl pomoci odhalit pravdu ohledně objevení prototypu.

Redaktor Jason Chen byl asi opravdu zaskočený, když se včera večer kolem 21hod. vrátil domů z večeře se svou přítelkyní. Doma na něj čekaly vylomené dveře a několik policistů, kteří zabavovali prakticky všechen Jasonův hardware. Seznam věcí, které policie zabavila, si můžete prohlédnout níž. Seznam je to opravdu dlouhý a mezi více než 20 kusy elektroniky nechybí samozřejmě Macbooky, flashdisky, kamera, externí harddisky a další. Důvod? Apple se domnívá, že Gizmodu prototyp nového iPhone 4 někdo prodal a tak pravděpodobně požádal policii o pomoc. Chen se netajil tím, že ho Gizmodo za $5.000 koupil od “náhodného” nálezce, Apple má ale podezření, že za objevením stojí nějaký “vynašeč” informací a touto cestou se ho snaží vypátrat.

Celý postup mi přijde opravdu hodně nepřiměřený a stejný názor má i Gizmodo, potažmo jeho vydavatel. To samozřejmě ale nemění nic na tom, že je momentálně hardware redaktora v rukách policie, která začne data zkoumat a hledat informace o zmizelém prototypu.

Stále jste vůči objevenému prototypu skeptičtí, nebo věříte, že je z dílny Apple? Myslím, že by Apple touto cestou určitě neřešil plagiát. Osobně se domnívám, že se Gizmodu povedlo vynést informace, které Apple rozhodně uveřejnit nechtěl a rozhodl se to řešit pomocí policie. Jaký je váš názor?

Zdroj: Gizmodo

25 comments
 1. Tak tohle už Apple opravdu přehnal… Jako chápu, že si dává záležet na tom, aby držel své interní informace o připravovaných produktech pod pokličkou, ale tohle už je moc… Taky si myslím, že by Apple případnou uměle vytvořenou návnadou o novém iPhone 4 vyhrotil tak daleko, a tímhle jen potvrdil doměnku, že to pravděpodobně je skutečný prototyp nového iPhonu. Ale skutečně takovou reakci nechápu…

 2. Tak tohle už Apple opravdu přehnal… Jako chápu, že si dává záležet na tom, aby držel své interní informace o připravovaných produktech pod pokličkou, ale tohle už je moc… Taky si myslím, že by Apple případnou uměle vytvořenou návnadou o novém iPhone 4 vyhrotil tak daleko, a tímhle jen potvrdil doměnku, že to pravděpodobně je skutečný prototyp nového iPhonu. Ale skutečně takovou reakci nechápu…

 3. Je to jen obycejny reklamni trik od apple…nic v tom nehledejte..dobra reklama a zadarmo..

 4. Je to jen obycejny reklamni trik od apple…nic v tom nehledejte..dobra reklama a zadarmo..

 5. Hmm, a co takhle. Applu někdo ukradl prototyp nového telefonu, třeba před měsícem. A najednou se najde zapomenutý jakýmsi testerem kdesi v hospodě. Jelikož Apple ví, že příběh je smyšlený a v rámci firmy nejde vyřešit (třeba propuštěním onoho testera) žádá policii o pomoc. Jelikož zdůvodnění Applu je věrohodné a může se jednat o průmyslovou špionáž, dává příslušný soudce (či kdo to má ve USA na starosti) povolení k domovní prohlídce. Možná nesmysl, ale myslíte si, že policie může zabavit cokoli jen na základě žádosti Applu? Snad na dalekém východě. Tedy komentář “Tak tohle už Apple opravdu přehnal” nechápu :-).

  1. souhlasím s paranoicem, opravdu není možné aby si toto policie dovolila a poté co to vyjde takto daleko na povrch se nic nestalo, čili to muselo mít právní základ…třeba opravdu někdo tento prototyp vynesl ven, nechal si zaplatit, však koneckonců mě to nijak nepotěšilo, naopak zklamalo, a jelikož takovéto uvední nového prototypu (pokud je tedy praví) si Steve Jobs určitě nepředstavoval (viz jeho ostatní prezentace novinek)

   Bohužel či bohudík je amerika policejní stát, toto by se nejspíš u nás stát nemohlo, a to je jedině dobře, jelikož zde jde zase jen o peníze:)

 6. Hmm, a co takhle. Applu někdo ukradl prototyp nového telefonu, třeba před měsícem. A najednou se najde zapomenutý jakýmsi testerem kdesi v hospodě. Jelikož Apple ví, že příběh je smyšlený a v rámci firmy nejde vyřešit (třeba propuštěním onoho testera) žádá policii o pomoc. Jelikož zdůvodnění Applu je věrohodné a může se jednat o průmyslovou špionáž, dává příslušný soudce (či kdo to má ve USA na starosti) povolení k domovní prohlídce. Možná nesmysl, ale myslíte si, že policie může zabavit cokoli jen na základě žádosti Applu? Snad na dalekém východě. Tedy komentář “Tak tohle už Apple opravdu přehnal” nechápu :-).

  1. souhlasím s paranoicem, opravdu není možné aby si toto policie dovolila a poté co to vyjde takto daleko na povrch se nic nestalo, čili to muselo mít právní základ…třeba opravdu někdo tento prototyp vynesl ven, nechal si zaplatit, však koneckonců mě to nijak nepotěšilo, naopak zklamalo, a jelikož takovéto uvední nového prototypu (pokud je tedy praví) si Steve Jobs určitě nepředstavoval (viz jeho ostatní prezentace novinek)

   Bohužel či bohudík je amerika policejní stát, toto by se nejspíš u nás stát nemohlo, a to je jedině dobře, jelikož zde jde zase jen o peníze:)

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Nike+: zaběhejte si se zajímavou technologií pro iPod

Následující článek

Nový iPhone 4 (HD): odstartuje Apple prodej už v červnu?

Související články

Soutež: Vyhrajte 5 luxusních krytů Ultra-Case!

Díky iPhoneTips.cz a internetovému obchodu Kuptolevně.cz máte unikátní možnost vyhrát 5 luxusních krytů Ultra-Case. Ve hře jsou opravdu atraktivní kryty, díky kterým váš iPhone bude kromě stoprocentní ochrany také krásně vypadat. Vyhrát je opravdu snadné, proto neváhejte a soutěžte!