NDrive: slušná navigace za hubičku

Co si budeme povídat, papírové mapy už nejsou moc “in”. V dnešní době opravdu hodně řidičů šilhá při řízení na display své navigace, problém je v tom, že občasným “výletníkům” je líto investovat minimálně 2 tis. Kč do alespoň základní navigace. Dnes vám představím alternativu, navigaci pro iPhone, která vás vyjde na neskutečných 39,99 €.Možná hned na začátku vás napadne, že v tom bude háček. Omyl, NDrive je slušná navigace, která navíc přináší zajímavé vlastnosti. Pojdme se na NDrive podívat blíž.

big_logo

Začnu tím nejdůležitějším a to mapami. NDrive vsadil na zřejmě nejznámější mapy, které využívá např. také TomTom, a to Tele Atlas. Nutno podotknout, že já měl k dispozici verzi pro Českou republiku, Slovensko a Polsko, což čtenáře iPhoneTips samozřejmě bude zajímat nejvíc. Vyhledat váš požadovaný cíl můžete různě, pomocí adresy, souřadnic, nebo třeba PSČ. Přitomnost nastavení např. domovské adresy také vítám. Malinko mi chyběla možnost navigovat na adresu u kontaktů v iPhone. To by bylo fajn vylepšit v některém updatu. Chvíli jsem si musel zvykat na “vlastní” klavecnici, která ale jde přepínat mezi zobrazením ABC  a QWERTY.

IMG_0549 5

Samotná navigace je jedním slovem slušná. Narazil jsem po pár dnech na nepřesnosti ve výkladu Lenky (ženský hlas české verze NDrive), na druhou stranu já obvykle zvuk vypínám. Šipka je také malinko pomalejší, než např. u Navigonu, na druhou stranu nejde o nic až tak dramatického.

Grafika, jak si můžete sami všimnout, je dobrá. Na display při navigaci se vejde dost informací, což je důležité. Toto autoři zvládli dobře. Ovládání není bez chyb, ale celkově hodnotím jako dobré.

Naviace NDrive - hledání trasy je svižné
Naviace NDrive - hledání trasy je svižné

Na začátku recenze jsem sliboval zajímavé a tím je jednoznačně 3D model map. Vykreslení staveb je určitě dobrá a věřím, že pro orientaci může být na některých místech tato funkce užitečná. Na druhou stranu jsem nikde nenašel možnost přejít pouze do modelu 2D, ale nevadí. Potěšila mě také možnost zapnout iPod.

3 2

Samozřejmě síla a největší přednost NDrive je v ceně. Můj favorit je stále Navigon, o kterém jsem psal v testu navigací. Ten je momentálně ale za 99,99 €, což je o neuvěřitelných 60 € víc, než pohodová cena 39,99 € za NDrive. Mnohým uživatelům, kteří nepotřebují mapy celé Evropy, by NDrive mohl stačit a mohli by mít naviaci opravdu “za hubičku”. Musím ale případné zajemce o NDrive upozornit, že tato akční cena platí pouze do konce listopadu, proto pokud chcete levnou navigaci, neváhejte  a stahujte na iTunes nebo AppStore.

Doplnění:

Autoři připravili balík NDrive Central Europe, který obsahuje o mnoho víc map. Cena zůstává příznivých 39,99€. Více info zde.

90 comments
  1. Koukám ale, že na tom obrázku navigace odbočuje přes pole, co kdyby tam byli dvě odbočky za sebou?

    1. abych pravdu řekl, tento screenshot, o kterém mluvíte, jsem dostal od vývojářů navigace (polské popisky). já, když jsem jí zkoušel, tak trasu “malovala” korektně. Nebál bych se toho.

  2. Koukám ale, že na tom obrázku navigace odbočuje přes pole, co kdyby tam byli dvě odbočky za sebou?

    1. abych pravdu řekl, tento screenshot, o kterém mluvíte, jsem dostal od vývojářů navigace (polské popisky). já, když jsem jí zkoušel, tak trasu “malovala” korektně. Nebál bych se toho.

  3. A ještě abych nekřivdil Sygicu, ten v poslední verzi hodně věcí opravil…

  4. A ještě abych nekřivdil Sygicu, ten v poslední verzi hodně věcí opravil…

  5. Momentálně po Sygicu převzal NDrive „nálepku“ té nejhorší volby. Definice „nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci“ je zde bohužel na místě. Pokud chcete navigaci, určtě si připlaťte, budete mít méně starostí. Testovat sw na uživatelích, kteří si jej zaplatili, mi přijde zcestné. Příjemná grafika, zpožděním je na tom o fous líp jak TomTom (ten ovšem vydal update na verzi 1.1, kde by to podle všeho mělo být už OK). Ovšem kombinace absence normálních vlastností s přítomností s těmi méně obvyklými a někdy hodně diskutabilními, hlavně nedotaženými k opravdové použitelnosti, je až zarážející. A to není jen můj názor, stačí se kouknout na Navigovat.cz

  6. Momentálně po Sygicu převzal NDrive „nálepku“ té nejhorší volby. Definice „nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci“ je zde bohužel na místě. Pokud chcete navigaci, určtě si připlaťte, budete mít méně starostí. Testovat sw na uživatelích, kteří si jej zaplatili, mi přijde zcestné. Příjemná grafika, zpožděním je na tom o fous líp jak TomTom (ten ovšem vydal update na verzi 1.1, kde by to podle všeho mělo být už OK). Ovšem kombinace absence normálních vlastností s přítomností s těmi méně obvyklými a někdy hodně diskutabilními, hlavně nedotaženými k opravdové použitelnosti, je až zarážející. A to není jen můj názor, stačí se kouknout na Navigovat.cz

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Dropbox: virtuální schránka už také na iPhone

Následující článek

C&C Red Alert: první obrázky a video z verze pro iPhone

Související články

Windows 8: Microsoft odhalil plány, Apple má o čem přemýšlet

Sice víme, že tématika Windows a obecně Microsoftu do magazínu zaměřeného převážně na iPhone nespadá, ale dnes jsme se rozhodli udělat výjimku. Microsoft totiž představil zcela nové Windows 8 a dočkali jsme se kompletně nového překopaného UI (User Interface), mimojiné převzatého z Windows Phone 7. Nové UI se nazývá Metro a přináší s sebou i podporu plnohodnotného dotykového ovládání.