Připravovaná aplikace pro CarPlay umožní řidičům platit za palivo přímo z vozu

Dokážete si představit, že byste pohodlně zaplatili za benzín, aniž byste vůbec vystoupili z vozu? Budoucí aplikace CarPlay umožní platit za palivo přímo z palubní desky – a mohou dorazit, jakmile bude spuštěn iOS 16. Krátký náhled společnosti Apple na budoucnost CarPlay zahrnoval zprávu, že přidává dvě nové kategorie aplikací. Konkrétně palivové aplikace a to, co společnost nazvala úkoly pro řízení.

Co tankovací aplikace umožní?

Ty tankovací jsou svázány s Apple Maps a poskytují rozšířenou verzi aktuální schopnosti najít blízké čerpací stanice. V této verzi CarPlay, která se v autech neočekává do konce roku 2023, by aplikace zahrnovala filtrování čerpacích stanic podle ceny.

Podle agentury Reuters však palivová aplikace CarPlay půjde dál. Umožní řidičům platit za palivo přímo z palubní desky vozu.

Apple to neoznámil, ale agentura Reuters uvádí, že společnost HF Sinclair se sídlem v Dallasu tvrdí, že tuto funkci bude používat. Nejprve si tuto výhodu užijí lidé z USA, možná ale, že se jí časem dočkáme i u nás.

„Jsme nadšeni myšlenkou, že by se spotřebitelé mohli nechat navigovat ke stanici Sinclair a koupit si palivo z obrazovky navigace ve vozidle,“ řekl Jack Barger, senior viceprezident marketingu HF Sinclair.

Ačkoli Apple uvedl, že nový celopalubní systém CarPlay přijde do automobilů nejdříve koncem roku 2023, čtvrteční zpráva říká, že možnost nákupu paliva může přijít dříve. Naznačuje, že nákup paliva může být součástí iOS 16, který přijde později v tomto roce.

Předchozí článek

Několik zdrojů se shoduje na použití starých čipů u letošních iPhonů.

Následující článek
apple csam

Apple představil Lockdown režim pro svá zařízení. Udělá z vašeho iPhonu nedobytnou pevnost.

Související články

iPad: překročení dalšího milníku, nyní v prohlížení internetu

iPad je neskutečně žádané zařízení. To dokazuje jak i jistá nedostupnost po několika měsících od vydání, tak počet aplikací pro iPad vyvinutý, který v nedávné době překročil magických 100 000 (o kterém jsme Vám nedávno psali). iPadu se ale nedávno podařilo překročit ještě jednu metu, která patří také do důležitých milníků - a to více než 1% ze všech platform prohlížejících internet.