Pohled zpět: Tuhle retro klávesnici si zamilujete

Fanouškům Macu dnes uděláme radost a to tím, že si ukážeme jablečnou klávesnici, kterou jste si mohli běžně zakoupit před dvaceti lety. Pokud si pamatujete, tak tenkrát jsme neměli počítače zářící metalízou a všemi barvami, jaké si jen můžeme představit, ale většina počítačové techniky byla v bledě béžové barvě, která se, tedy alespoň mě, nesmazatelně vryla pod kůži.

Klávesnici, kterou můžete vidět na obrázku níže, jste si mohli zakoupit od roku 1993. Fascinovat vás může řada funkcí, jaké už v té době tyto klávesnice měly. Skoro by se dalo říci, že se od těch dnešních liší jen v detailech a v určitých aspektech je dokonce i překonává. Jako první vás zřejmě praštilo do očí, že lze klávesnici rozevírat.

Rozevírání klávesnice nebylo jen tak pro parádu. Možná jste si všimli, že když píšete na malé klávesnici svého Macbooku, tak že vytáčíte své ruce do nepřirozených úhlů, aby se vám psalo lépe. Tím akorát předcházíte syndromu nepříjemného karpálního tunelu. Tuto klávesnici bylo možné pohodlně rozevřít a tím dát každé ruce vlastní prostor. Jednalo se o oblíbený model hlavně mezi uživateli, kteří uměli velmi rychle psát. Tento ergonomický tvar si každý velmi rychle oblíbil pro všechny činnosti.

Na klávesnici byly všechny potřebné funkce, jaké mohl jen člověk potřebovat a to dokonce i tlačítko na zapnutí/vypnutí, což mohli uživatelé počítačů jen tiše závidět.

Návrat k retru

Ne každému se líbí moderní klávesnice a mnoho lidí už dlouho touží po klávesnicích, se kterými začínali. Pro každého pamětníka se ovšem nabízí příjemná možnost, jak si užít opět starou klávesnici a to prostřednictvím modelu Matias Tactile Pro, který lze zakoupit na internetu. Jedná se o moderní klávesnici v retro stylu. Jestliže raději dáte přednost retru před úřadujícím modernem, tak máte volné ruce. Klávesnice stojí v různých obchodech kolem 3000 Kč, takže je cenově dostupná všem, kteří o ni budou mít zájem. Moderní retro klávesnici Matias je možné zakoupit na oficiálním webu zde http://matias.ca/tactilepro3

Předchozí článek

5 her, které jsou pro iPhone 6 jako stvořené

Následující článek

Čínské kopie iPhonu

Související články