Čínské kopie iPhonu

To, že jsou Číňané mistři v kopírování, už ví snad každý. Ve svých továrnách dokáží vyrobit věrohodnou kopii sportovní obuvi, luxusní voňavky, ale i iPhonu. To se Applu pochopitelně nelíbí, jelikož přichází o zisky a poškozuje se tak samotná značka. Jak ovšem ohlídat výrobu v zemi, která má pětkrát více lidí, než Spojené státy? Jednu zajímavou kopii si dnes ukážeme.

Falešné padělky, které jsou produkovány z ilegálních výroben po celé Asii kontrolovat nelze, jelikož je často neobjeví ani celníci, ale oficiální modely nezůstanou bez povšimnutí. O poslední spor se postarala čínská společnost Digione, která na trh sice neuvedla falešnou kopii iPhonu, ale stvořila telefon, který je velmi podobný iPhonu 6. Byla by příliš velmi pošetilé myslet si, že se jedná jen o náhodu, jelikož má telefon stejné umístění fotoaparátu, stejný tvar, ale rozdílná je cena, která je skoro desetkrát menší něž u iPhonu.

Kopie, o které je řeč, má displej o velikosti 5,5 palce, běží na 8-jádrovém procesoru MediaTek a má v sobě Android od Čínského giganta Baidu. Ačkoliv se jedná jen o levný propadák, který je iPadu podobný, podoba vyvolala pozdvižení. Není to poprvé, co Apple řeší problémy v oblasti zneužití značky nebo podoby. Níže se můžete podívat na model, který může za veškerý tento povyk.

Předchozí článek

Pohled zpět: Tuhle retro klávesnici si zamilujete

Následující článek

Úspěchy a neúspěchy Applu v roce 2014

Související články

Tipy a triky pro váš iPhone: část druhá

Před pár dny jste mohli vidět první část seriálu o různých funkcích pro iPhone, které nejsou zcela běžně známé, což je způsobeno tím, že Apple neudělal jejich seznam, jelikož je považoval za natolik intuitivní, že žádný nebude třeba.