Aqua Globs: hlídejte potvůrky v akváriu

Myslíte si, že zvládnete dělat více věcí naráz? Opravdu? A dokážete uhlídat několik potvůrek tak, aby se srazily pouze ty správné a s těmi ostatními se nepotkaly? Přesně o to nám půjde ve hře Aqua Globs, simulátoru akvária obývaného podivnými tvory s jedním okem.

Vrána k vráně sedá
Poté, co vás po prvním spuštění ohromí nádherná grafika a stejně tak kvalitní hudební doprovod, budete si pravděpodobně chtít co nejdříve zahrát. Stačí tedy vybrat “Play” a poté si vybrat z několika levelů, přičemž na začátek je asi dobré zkusit hned ten první. Následovat bude krátký popis hry a poté už se potopíte do akvária, ve kterém se za pár sekund začnou hemžit podivní barevní tvorové.

AGlobs 1 AGlobs 7

Po chvíli zjistíte, že je zde těchto tvorů několik stejných (jak tvarem, tak barvou) – v tu chvíli musíte zpozornět a tyto tva tvory (oficiálně “globy”) se snažit spojit tak, aby z nich vznikl tvor větší (že je tvor větší poznáte tak, že má více zubů a uši). To můžete učinit hned několika způsoby, z nichž nejjednodušší je prostě dotknout se tvora a nakreslit mu prstem cestu tak, aby se dotkl svého dvojníka. Tvor poté bude tuto cestu následovat, pokud se mu něco nepřipete do cesty.

Do cesty se mu může připlést řada jiných tvorů, z nichž nejnebezpečnější je modrý respektive oranžový tvor. Tyto dva druhy se opravdu nemají rády, a tak když do sebe vrazí, ztrácíte okamžitě život – a máte pouze tři, takže si dávejte pozor. Při kreslení cest se tedy snažte vyvarovat toho, aby se navzájem křížily.

AGlobs 5 AGlobs 2

Hlavně žádnou paniku
Účelem hry je samozřejmě se tvorů zbavovat, protože jinak by byla hra po pár minutách nehratelná. Oficiálně můžou zmizet pouze velcí tvorové, a to když se potkají s jiným velkým tvorem (samozřejmě stejné barvy). Neoficiálně se jich ale můžete zbavit i jinak – například právě v prvním levelu můžete jakéhokoliv modrého či oranžového tvora nechat sežrat zeleným tvorem. V daších levelech jsou další tvorové, kteří mají speciální schopnosti, například pirát, který musí sbírat mince poházené po akváriu, perla, kterou musíte uklidit do korálů, či vánoční tvor, který za sebou nechává dárečky. Čas od času se také objeví krab, kterého se stačí dotknout a máte ihned 5 bodů.

AGlobs 3 AGlobs 6

Levelů je ve hře celkem 6, ale s každým dalším updatem přibývají další. Hra je propojena s high-score systémem OpenFeint a obsahuje velké množství achievementů, což přidává jakési mety, které můžete překonávat. Bohužel je toto ale to jediné, co můžete kromě svého high-score překonávat. Nedostáváte se do žádných dalších levelů a achievementy vás za chvíli také omrzí, protože nejsou ani trošku různorodé.

Aqua Globs je hrou, která vás ze začátku nadchne, ale po pár hrách zase omrzí, protože zjistíte, že už nemáte kam “jít dál”. Tento fakt je sice trošku kompenzován skvělou grafikou a hudebním doprovodem, ale i tak jde o hru, kterou budete hrát pouze příležitostně, například když budete čekat na autobus. Za cenu 1,59€ nechám na každém z vás, zda se koupě vyplatí. Moje hodnocení: 65%.

196 comments
 1. Diky moc za recenziu! 🙂

  To video na zaciatku clanku je stare. Nove s novymi levelmi mozte vidiet tuna
  doplnil jsem do článku
  díky admin

  Ak mate nejake pripomienky/napady kludne napiste na qwiboo@qwiboo.com

 2. Diky moc za recenziu! 🙂

  To video na zaciatku clanku je stare. Nove s novymi levelmi mozte vidiet tuna
  doplnil jsem do článku
  díky admin

  Ak mate nejake pripomienky/napady kludne napiste na qwiboo@qwiboo.com

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

NDrive Central Europe: nejlevnější navigace na AppStore

Následující článek

Apple: nejlepší hry roku 2009

Související články