Pegatron plánuje druhou továrnu na iPhone v Indii

Výrobce Apple iPhone Pegatron má zvýšit výrobu v Indii a jedná o pronájmu další továrny v regionu Chennai. Pegatron pracuje na zvýšení své přítomnosti v Indii od registrace místní dceřiné společnosti v roce 2020 a plánuje počáteční investici v zemi ve výši 150 milionů dolarů. Utratil také 14 milionů dolarů za pozemky pro novou továrnu na iPhone, která byla otevřena v září 2022.

Indie jako důležité výrobní místo pro Apple

Podle agentury Reuters se společnost již snaží dále zvýšit svou výrobní kapacitu v Indii. Agentura Reuters s odvoláním na dva nejmenované zdroje uvádí, že probíhají jednání o pronájmu zařízení v Mahindra World City poblíž Chennai, v blízkosti stávajícího závodu a asi 200 mil od Nového Dillí.

Jeden ze dvou zdrojů údajně uvedl, že továrna je určena „k montáži nejnovějších iPhonů“.

Apple to nekomentoval. Pegatron nechtěl diskutovat o podrobnostech, ale řekl, že “jakákoli akvizice aktiv bude zveřejněna na základě předpisů.”

Stejně jako mnoho nebo většina dodavatelů Applu se i Pegatron snaží přestat příliš spoléhat na Čínu, zvláště když obchodní napětí mezi USA a Čínou pokračuje.

Předchozí článek

Budoucí řemínky Apple Watch by mohly automaticky spouštět aplikace nebo měnit vzhled

Následující článek

Zaměstnanci Applu se obávají, že MR headset by mohl být drahý propadák

Související články

iPhone: odemknuté přístroje se v USA stávají realitou

Je to skoro až k neuvěření, že až do dnešní doby nebylo možné zakoupit v USA neblokovaný iPhone. Dá se říci, že jsou tomu neskutečné 4 roky, co Američané byli odkázáni prakticky jen na operátora AT&T a nově od začátku tohoto roku také na Verizon. Dneškem ale prodej iPhone 4 začíná i jako odblokovaný přístroj a stává se tak zajímavou volbou i pro zahraniční zájemce (včetně Čechů), co chtějí ušetřit a mají naplánovanou cestu do USA.