iPhone 14 může získat rychlé 30W nabíjení

Nedávný únik naznačuje, že řada iPhone 14 by mohla získat rychlé 30W nabíjení, což je významný skok od 20W používaného v řadě iPhone 13. Zvěsti jsou založeny na zprávách, že nejmenovaná značka nabíječek údajně rozesílá 30W adaptéry pro iPhone 14 médiím k včasnému přístupu a kontrole. Tato společnost věří, že Apple bude inzerovat 30W nabíjení jako funkci řady iPhone 14.

Jde jen o spekulaci

Tento únik nemá žádné související odkazy ani obrázky, ale není to přitažené za vlasy. iPhone 13 Pro Max byl schopen dočasně v testu podporovat 27W nabíjení, což naznačuje, že je možná podpora 30W. V současné době iPhone 8 nebo novější zapojený do 18W PD USB-C nástěnného adaptéru nabije 50 % své baterie za 30 minut. iPhone 12 a následující modely podporují 20W rychlé nabíjení.

30W nabíječka by teoreticky tuto dobu výrazně zkrátila a to za cenu podstatně většího tepla. Vyšší příkon znamená rychlejší nabíjení, zejména u menší baterie, jako ta u iPhonu. To však také znamená více tepla, nižší účinnost a rychlejší degradaci baterie. Není jasné, zda bude 30W nabíjení omezeno na modely iPhone 14 Pro nebo bude dostupné pro všechny modely iPhone 14. Omezení by mohla být také založena na velikosti baterie, takže tuto funkci mohly získat pouze modely „max“.

Apple nedávno vydal dva napájecí adaptéry s duálním portem USB-C o výkonu 35 W, které lze použít k současnému nabíjení MacBooku Air a iPhone. Zdá se, že tyto nabíječky byly údajně 30W nabíječkou očekávanou v roce 2022, ale vzhledem k této nejnovější fámě může mít Apple ještě jednu nabíječku GaN v práci.

Únik poskytl uživatel Twitteru DuanRui, který má smíšenou historii úniků. Jeho zdroje jsou propojeny s čínským dodavatelským řetězcem a často jsou sdíleny prostřednictvím čínské webové stránky sociálních médií Weibo.

Předchozí článek

"Always-on" displej iPhonu 14 Pro bude obsahovat většinu prvků zamykací obrazovky

Následující článek

Pár ztratil zavazadlo s AirTagem, které cestovalo po celém Portugalsku

Související články