Některé aplikace zatím neumí využít 120 Hz displej iPhonu 13 Pro.

Jednou z největších novinek letošní řady iPhone 13 Pro je rozhodně upgrade na 120Hz obnovovací frekvenci displeje. Ta je podle prvních recenzí velkým pokrokem, ačkoliv konkurence ji má již dlouho. Nyní se ale ukázalo, že iPhony 13 Pro 120 Hz nevyužívají u některých aplikací třetích stran.

Jedná se ale pouze o některé případy. iPhone totiž má díky funkci ProMotion sám rozpoznat, kdy obnovovací frekvenci vystřelit až na oněch 120 Hz. Scrollování (které je u většiny aplikací stejné) tak vyšší frekvenci spustí, některé speciální animace či přechody však nikoliv.

60 Hz tak je zatím aktivní při otevírání různých nabídek, přepínání mezi stránkami apod. a to u většiny aplikací třetích stran. Pochopitelně, aplikace přímo od Applu tímto neduhem netrpí.

Apple už ale vydal oficiální vyjádření, ve kterém potvrzuje, že se jedná pouze o chybu v iOS, nikoliv tedy o chybu na straně vývojářů. Plná podpora 120 Hz displeje má přijít v nejbližší aktualizaci pro iPhone 13 Pro a 13 Pro Max.

ProMotion je technologie, která sama vyhodnotí, zda se vyplatí využít plnou obnovovací frekvenci displeje 120 Hz. Při scrollování či aktivních animacích se tak uživatel může těšit z plynulosti. Pokud však obraz iPhonu je neměnný (prohlížení fotografie, zamykací obrazovka,...), iPhone dokáže obnovovací frekvenci snížit až na 10 Hz a tím tak ušetřit spoustu energie.

Předchozí článek

Tip na zajímavou 3in1 redukci.

Následující článek

KAOSS není chaos

Související články