Ovládejte s telefonem teplo v celém domě: Nest Thermostat

Teplota v domě je pro mnoho lidí neustále aktuálním tématem, jelikož ji spravují skrze termostat. Během letních měsíců teplotu reguluje málokdo, ale v topné sezóně je potřeba ji regulovat. Zatímco dříve byste neustále museli vstávat k termostatu, tak nyní už můžete teplotu v domácnosti ovládat skrze váš telefon a to prostřednictvím šikovného přístroje zvaného Nest Thermostat.

Jedná se o velmi moderně vypadající termostat, který má futuristický design a je opatřený velkým barevným displejem. Celé jeho kouzlo spočívá v tom, že se nainstaluje do domácnosti, následně se spáruje s vaším telefonem a vy můžete už odkudkoliv regulovat teplotu v domě. Tento termostat lze ovládat i manuálně a vždy si určit tu správnou teplotu, jaká vám bude příjemná.

Termostat je velmi inteligentní a disponuje funkcí učení. Sám se dokáže naučit, jaká teplota je pro vás nejlepší a pak už vám jí dopřeje, aniž byste ji museli nastavovat. Učení se řídí vaším automatickým zapínáním, termostat si následně pamatuje, jakou teplotu rádi uvítáte ve večerních hodin, jakou ráno a například dokáže vypnout topení v momentě, kdy nikdo není doma. Nest disponuje celou řadou nastavení a vždy když šetříte energii, tak vám zobrazí ikonku zeleného lístku.

Pravděpodobně si asi říkáte, jak jen takový termostat nainstalovat. Nejedná se o práci pro odborníka. Termostat se napojí na současnou kabeláž v domě, jednoduše se odpojí starý termostat a kabely se zapojí do nového. V samotném balení termostatu je přehledný návod, jak na to. Funguje snadno i pro bezdrátové termostaty. Výrobce uvádí, že připojení nezabere nikomu déle než 30 minut. Následně si lze užívat jeho výhod. Pro využívání přístroje Nest Thermostat je potřeba stáhnout aplikaci určenou k jeho ovládání – Stáhnout Nest Mobile

Samotný Nest Thermostat stojí 249 dolarů, tedy kolem 5000 Kč a lze si ho zakoupit na oficiálních stránkách https://nest.com/thermostat/life-with-nest-thermostat/ Pokud si chcete zjednodušit život a teplotu v domě ovládat třeba i ze své postele prostřednictvím iPhonu, je pro vás tato vymoženost tou pravou investicí, kterou oceníte nejen vy, ale pravděpodobně i celá rodina.

Předchozí článek

TOP 7 her pro první listopadový týden

Následující článek

5 doplňků pro iPhone, které musíte mít

Související články
Číst více

10 nejlepších iOS aplikací za rok 2012

Rok 2012 byl plný nových aplikací, her a překvapení. Nyní se pomalu blíží ke konci a je čas na zhodnocení z oblasti aplikací a her na App Store. Přinášíme vám proto žebříček deseti nejlepších aplikací za rok 2012.