Paper Trains: buďte vlakovým dispečerem na iPhone i iPad

Je pohodový večer a v železniční stanici se zase nic neděje. Najednou začnou blikat závory a stanicí se prožene rychlík, který po srážce s krávou má dvouvteřinové zpoždění. Hned poté proletí nad zastávkou letadlo, které za sebou táhne reklamu a následně přiletí UFO a začne dělat kruhy v obilí… Zhruba takto vypadá normální den ve hře Paper Trains ze studia Istom Games Kft.

Je pohodový večer a v železniční stanici se zase nic neděje. Najednou začnou blikat závory a stanicí se prožene rychlík, který po srážce s krávou má dvouvteřinové zpoždění. Hned poté proletí nad zastávkou letadlo, které za sebou táhne reklamu a následně přiletí UFO a začne dělat kruhy v obilí… Zhruba takto vypadá normální den ve hře Paper Trains ze studia Istom Games Kft.

Můžu s čitým svědomím říci, že jste takovou hru ještě nehráli. Grafika, ovládání a hratelnost jsou naprosto vynikající. Navíc stojí jen dvacet korun což je za třicet levelů (a další přibudou) vynikající cena. Sám jsem u hry strávil celkem skoro tři hodiny a i po dohrání se k ní rád vracím. A o co že vlastně jde? Jste vlakový dispečer a za úkol máte dopravit všechny vlaky včas a bezpečně do cíle. Jako příjemné zpestření se na mapě pohybují kolíbavou chůzí krávy, které vám díky hluku nedalekého velkoměsta milerády skočí pod vlak. Pokud se tak stane, z krávy je v mžiku kaňka na papíře.

Hra vyniká hlavně krásnou kreslenou krajinou
Hra vyniká hlavně krásnou kreslenou krajinou

Ovládání

Hra se ovládá tak jednoduše, jak vypadá. Stačí jen měnit barvu na semaforech a přehazovat výhybky tak, aby se vám žádný vlak nesrazil. Pokud chcete zachránit krávu, stačí na ni kliknout a ona změní směr. Nicméně je dosti obtížné udržovat dohled nad krávami a vlaky zároveň. I z těchto důvodů si tuto hru mnohem více užijete na iPadu.

Tratě se mnohdy klikatí mezi strmými úbočími hor

Hra stojí na AppStore 0,79 € pro iPhone a iPod. Pro iPad je cena na AppStore 2,39€. Hra získala dobrých 8/10 bodů.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Mac: přehled všech novinek, které čekají jablečné počítače

Následující článek

South Park: Tentokrát si vzal ostře do parády Apple s iPadem

Související články