OnLive: hraní PC her na iPadu už brzy a bez problémů

OnLive, služba poskytující cloudové hraní, která vám umožní zahrát si ty nejnáročnější hry bez toho, abyste museli řešit hardwarové nároky, se chystá i na iPad.

OnLive je služba, která od roku 2010 poskytuje cloudové hraní. Tato služba, kterou lze nyní používat na počítačích s Macem nebo Windows, vám umožní zahrát si ty nejnáročnější hry bez toho, abyste museli řešit hardwarové nároky. Onlive se však chystá i na iPad.OnLive funguje tak, že hostuje danou hru na vzdáleném serveru, a vám jako koncovému uživateli pouze zasílá video výstup. Vám stačí použít běžné ovládání a o všechno ostatní se služba postará. Abyste službu mohli využívat, je třeba pouze stáhnout a příhlásit se velikostně malým klientem. Je však třeba dávat pozor na to, abyste měli dostatečně silné, rychlé a stabilní internetové připojení. Pro hraní je doporučeno 5Mbit/s, minimálně 2 Mbit/s. Všechny hry jsou dostupné v rozlišení 720p.

Již od prosince 2010 je v AppStoru k dispozici aplikace OnLive Viewer, ta však hraní neumožňuje, pouze s ní můžete sledovat probíhající hru ostatních hráčů. Podpora pro přímé hrání byla ohlášena na poslední konferenci E3 pro iPad a Android, ale až nyní měli redaktoři serveru CNET možnost aplikaci vyzkoušet.

Na iPadu budete moci využívat všechny funkce, které jsou k dispozici na Macu či PC, včetně multiplayeru a hlasového chatu. Detaily o ceně ovladače či podpoře HDMI nebo AirPlay však nejsou známé.

Aplikace, která je nyní v beta verzi, bude v USA a Evropě dostupná na podzim tohoto roku. Bude i možné si samostatně zakoupit bluetooth ovladač. Také se vývojářům ale povedlo adaptovat ovládání na obrazovce, takže ovladač potřeba nebude. Přesto bude ale určitě hrání s ním příjemnější.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iC7fQ8bGPKo[/youtube]

Video z E3. Novější video s ovládáním na obrazovce je k nalezení na CNET.

zdroj: CNET

126 comments
  1. Doufám, že to budou mít odladěné. Hrát ovladačem je mnohem lepší než dotykové ovládání. Už se moc těším.

  2. Doufám, že to budou mít odladěné. Hrát ovladačem je mnohem lepší než dotykové ovládání. Už se moc těším.

  3. Zbytečnost. Proč nedělaj jednoduchý bluetooth gampeady pro androida a iOs a vymejšlej takový nesmysl:-D To nechápu.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPhone 5: Apple naznačuje, jak bude vypadat

Následující článek

Daily Routine: získejte kontrolu nad denní rutinou

Související články

Nové Macy: Porovnání a test výkonu nových modelů 2010

Jak jsme vás již informovali v článku o Magic Trackpad, Apple 27. července uvedl v Apple Store nové iMacy s procesory i3, i5 a i7, upgradoval Mac Pro se 4 i 6 jádrovými Xeony, nebo už dřív inovoval Mac Mini do opravdu atraktivního domácího počítače. Podívejte se na přímé hardwarové porovnání nových modelů 2010. V grafu najdete také porovnání výkonu některých modelů!

Apple MacBook Air: Recenze nového modelu 2011

Už od pátku mám příjemnou povinnost testovat nový MacBook Air 13,3", který mě svou Unibody konstrukcí přesvědčil, že je čas na upgrade stávajícího MacBooku Pro z roku 2008. Zda jsem udělal dobře, nebo svých 30.690 Kč investoval špatně, se dozvíte v této recenzi.