aktualizace iMac 2021

Nový iMac: První housle hraje design

Na aktualizaci řady iMac, zejména jeho designu, se čeká už velmi dlouho. Recyklovaný design nám Apple představoval několik let v kuse, o to větší nadšení vzbudilo představení aktualizovaného základního modelu řady iMac.

Úterní keynote, na které Apple představil mimo jiné i nové iPady a AirTagy, byla z části věnovaná i iMacům. Omlazený design, tenký profil a nové vnitřnosti slibují jejich nákup zejména do domácností a kanceláří. Implementace čipsetu Apple M1 namísto Intelu zajistila nenutnost přítomnosti velkých větráků. Ty v předchozích iMacích zabíraly mnohem více místa. I díky tomu jsou nové iMacy tenké pouze 11,5 mm a působí tak trochu jako iPad na nožičce. Mimo to jsou dostupné hned v sedmi barvách, respektive pouze ve čtyřech, zvolíte-li nejlevnější variantu.

Procesor a konektivita

Použitý procesor je ostatně na chlup stejný jako ten, který můžeme momentálně najít v základních MacBoocích Air a Pro, Macu Mini a nově i iPadu Pro. Procesoru pomáhá 8 GB paměti RAM. Co se týká konektivity, tak ta je, řekněme, uspokojující. Při výběru základní varianty dostanete 2 Thunderbolt 3 porty a 3,5mm jack na sluchátka. Vyšší varianty jsou dále rozšířeny o další dva porty USB-C 3 a Ethernetovou přípojku u zdroje.

Displej a reproduktory

Obrovskou roli u iMaců hraje rozhodně displej. Ten je nově 24palcový Retina s rozlišením 4,5K. U iMaců je známo, že nabízí velmi dobré zobrazovače, tento by neměl být výjimkou. Zajímavě je vyřešena i šestice reproduktorů, která se musela taktéž vměstnat do úzkého těla. Apple přitom slibuje dobře vyvážený prostorový zvuk, až praxe však ukáže, jak na tom doopravdy Macy budou.

Reproduktory iMacu

Designové maličkosti a cílovka

Na první pohled potěší i drobnosti, na které Apple při navrhování myslel. Například nové příslušenství (Magic Keyboard, Mouse a Trackapad), které bude nyní dodávané v barvě vybraného modelu. Stejně tomu je tak u napájecího kabelu (jenž se připojuje magneticky) a kabelu pro nabíjení příslušenství. Nejsou to sice věci, které vás přesvědčí si nový iMac koupit, nýbrž drobnosti, které vás při pohledu na něj mohou potěšit. Je z nich však vidět, že tento model je teprve začátek v podobě designového prvku do domácnosti nebo kanceláře a že v podobném duchu se můžeme těšit na představení iMacu Pro. Pro ten si snad Apple šetří i tmavou barevnou variantu.

Barevné Příslušenství k iMacu

Předchozí článek

Do konce dubna přijde na trh fialový iPhone 12 a iPhone 12 mini

Následující článek

AirTag: Peněženku, batoh ani psa už neztratíte

Související články