Konkurenční boj – Nové Samsung Galaxy Watch 4 nejsou kompatibilní s iOS

Android a iOS, dva odlišné systémy pro zařízení, která jsou si tolik podobná, přitom mezi nimi neustále probíhá konkurenční boj, který graduje. Samsung se snaží vytvořit nějaký prostor a možná i nádech exkluzivity pro platformy mezi svými produkty a produkty uváděnými na trh společností Apple. Tento korejský technologický gigant upustil od kompatibility iOS s dvojicí nedávno oznámených modelů Galaxy Watch.

Starší Galaxy Watch jsou kompatibilní, nové už ne

Ve středu oznámil, že Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch 4 Classic běží na Wear OS, vylepšeném operačním systému Google, který byl vyvinut ve spolupráci se společností Samsung. Jak uvádí ArsTechnica, nejnovější zařízení Wear OS, nebo alespoň modely Galaxy Watch 4, nejsou kompatibilní s iOS, což znamená, že potenciální kupující nemohou spárovat zařízení s hostitelským iPhone. Samsung informoval prodejnu, že starší hodinky Galaxy si zachovají kompatibilitu.

Apple iOS není jediným operačním systémem, který na Galaxy Watch 4 chybí, přičemž Samsung stanovil, že nositelné zařízení lze používat pouze s telefony se systémem Android 6.0 nebo novějším.

Jedním z prvních hodinek Samsung, které se mohly pochlubit kompatibilitou se systémem iOS, byly chytré hodinky Gear 2 z roku 2016. Na tomto zařízení a následných nástupnických modelech běží operační systém Samsung Tizen.

Zda bude iOS nedostupný pro všechna zařízení Wear OS, včetně potenciálních budoucích modelů Samsung, zůstává nejasné. V každém případě je výběr chytrých hodinek kompatibilních s iOS mimo vlastní Apple Watch stále tenčí.

Společně s Galaxy Watch 4 uvedl Samsung pár skládacích telefonů v modelech Galaxy Z Fold3 5G a Galaxy Z Flip3 5G. Oba smartphony jsou schopny okusovat tržní podíl Apple před očekávaným přepracováním „iPhone 13“ na podzim tohoto roku.

Předchozí článek
apple csam

Apple vydal obsáhlý dokument vyjadřující se ke čtení fotek na vašich iPhonech

Následující článek

Zasloužený pomník Neznámému vojínovi

Související články