iPad 2021

Nový iPad: změn není mnoho, ale potěší.

Včera nám Apple představil i vylepšený klasický iPad s 10,2″ displejem. Jedná se o nejlevnější a nejdostupnější model iPadu zejména pro studenty, a tak je jasné, že fígly si Apple nechává na vyšší modely. I přesto ale menší změny potěší.

Jako první musím zmínit, že oproti iPadu Mini se nový iPad meziročně téměř nezměnil. Jedná se o starý dobrý design, který iPad doprovází již od roku 2011 s mírnými úpravami. To také znamená, že nový iPad je kompatibilní se všemi doplňky jako loňský a předloňský model.

Displej zůstal rovněž nezměněn, stále se jedná o 10,2″ Retina zobrazovač s technologií TrueTone. Ten navíc podporuje 1. generaci Apple Pencil, takže studenti si mohou lépe zapisovat poznámky. Nad displejem se ale odehrála velmi zajímavá změna. Přední fotoaparát se totiž dočkal vylepšení na 12 Mpx a dokonce i šíře záběru 122°. iPad totiž nově podporuje funkci Center stage, která vás při videohovorech vyrovná vždy do středu obrazu.

Vevnitř tepe procesor Apple A13 Bionic, jenž má být až o 20 % rychlejší než loňský model s procesorem A12 Bionic. Lepší je i Neural Engine, který zase zařizuje možnost rychlejšího překladu v (u nás nedostupné) aplikace Translate, čtení textu z fotek či vyhlazování fotek z předního foťáku a mnoho dalšího.

Velmi lákavou změnou je ale navýšení nejnižší kapacity vnitřního úložiště na 64 GB bez navýšení ceny. iPad je tak nyní dostupný v této a 256 GB variantě za 9.990, respektive 13.990 Korun. Cellular (bez podpory 5G) varianty se pak pohybují za 13.490 Kč a 17.490 Kč. iPad je klasicky dostupný pouze v šedé a stříbrné barvě.

Předchozí článek
iPad Mini 2021

Apple představil iPad Mini s aktualizovaným designem.

Následující článek

Apple bude řešit výrobu svých aut možná sám, nikdo s ním nechce spolupracovat

Související články

Bílý iPhone 4: očekávaný bíly model na videu, jak se vám líbí?

Jak jste již určitě zaznamenali, start prodeje iPhone 4 v Čr je tu. To se ale netýká bílého modelu, který prozatím není k dostání ani v USA. Bílý iPhone 4 si ještě nemohl osahat a pořádně prohlédnout prakticky nikdo, proto "unboxing" video bílého iPhone 4, které vypadá opravdu reálně, na YouTube vzbudilo poměrně poprask. Video samozřejmě najdete v článku.