Britská policie byla šokována objevením taseru převlečeného za iPhone

Taser navržený tak, aby připomínal Apple iPhone, byl odebrán chlapci a britská policie tvrdí, že byl schopen dodat 650 000 voltů. Nesmrtící tasery jsou ve Spojeném království nelegální, ale to někoho neodradilo od propašování. Dotyčný taser byl postaven tak, aby vypadal jako iPhone, který lze snadno zakoupit třeba ve Spojených státech.

Skvěle ukrytá zbraň

Podle zprávy z Birmingham Live policie v Sutton Coldfield zatkla chlapce, který měl takový taser. Připomínalo to iPhone, ale tlačítko stisknuté na boku ukázalo, že to byl jednoznačně taser.

“Zřejmě byly vyvinuty ve Spojených státech k boji proti přepadení a mohou poskytnout šok až 650 000 voltů elektřiny,” řekl radní Richard Parkin po schůzi sboru. “V této zemi jsou nelegální; držení nesmrtícího taseru je trestný čin, za který, jak jsem pochopil, hrozí maximální trest odnětí svobody na deset let.”

Skutečná fotografie taseru nebyla zveřejněna, ale rychlé vyhledávání na Amazonu USA přinese spoustu výsledků. Tasery se prodávají v různých podobách, od přívěsků na klíče po svítilny, aby potenciální cíl neměl podezření, že jde o zbraň.

Produkty se obecně prodávají jako nástroj používaný lidmi, kteří se bojí, že budou na ulici cílem lupičů nebo jiných zločinců. Tasery obecně dodávají nesmrtící šok, který může způsobit pořádnou ránu – zanechá útočníka na několik okamžiků neschopného.

Vysoké napětí 650 000 voltů je marketingovější než cokoli jiného. Vysoké napětí nemá smysl, pokud produkt nemůže poskytnout silný a trvalý proud. Tento nový taser pro iPhone by pravděpodobně někoho zranil a srazil k zemi, ale nebyl by tak účinný jako něco účelovějšího, jako je profesionální taser. Je nepochopitelné, že v zemi, kde tak prudce stoupá kriminalita, jsou tasery nelegální, jde o účinný obranný prostředek, který dokáže útočníka rychle zastavit.

Předchozí článek

Apple uvádí, že jsou aktivně používány 2 miliardy jeho zařízení

Následující článek

Nový OLED iPad Pro bude pravděpodobně stát stejně jako MacBook Pro

Související články