Bumpy Road: velice originální a návyková skákačka

Nejedná se o klasickou skákačku, kdy doteky či pohybem prstu po displeji ovládáte chodícího panáčka nebo nějaký předmět. V Bumpy Road ovládáte okolní krajinu a její změnou udáváte pohyb malému autíčku. Toto inovativní ovládání je hlavním lákadlem celé hry.

Představte si starý manželský pár v historickém autě, jak si při své pomalé jízdě městem a okolní krajinou užívají krás okolí a vítr ve vlasech. Jsou spolu již léta a stále jeden druhého milují a tráví společně veškerý čas. Proto se i dnes, vydali na projížďku a vy budete jejich průvodci.

Nejedná se o klasickou skákačku, kdy doteky či pohybem prstu po displeji ovládáte chodícího panáčka nebo nějaký předmět. V Bumpy Road ovládáte okolní krajinu a její změnou udáváte pohyb malému autíčku. Toto inovativní ovládání je hlavním lákadlem celé hry. Poněkud retro hudební doprovod a příjemná grafika jsou už jen třešničkou na dortu.

Auto se samo pohybuje doprava a posunem prstu pod ním zvedáte cestu. To způsobí jeho zrychlení nebo změnu směru. Rychlým dotekem ho cestou vystřelíte ve směru jízdy. Jakkoli se to může zdát jednoduché, chce to určitý cvik, než vás autíčko začne poslouchat.

Bumpy road přináší dva herní módy. První, Evergreen ride, je nekonečná jízda náhodně vytvářenou krajinou, která končí buď nedostatkem paliva, nebo žuchnutím do vodního přístroje. Na své cestě sbíráte různé věcičky, které doplňují pohonné hmoty a občas aktivují různé bonusy. Jejich množství se promítne do výsledných bodů.

Druhým módem je Sunday trip, opět náhodně generovaný s cílovou páskou na konci. Úkolem je její dosažení v co možná nejkratší době. Opět sbíráte předměty, ale tentokrát pouze pro vylepšení výsledného času, nikoli pro doplnění paliva. Na cestě najdete i dvě zvláštní věcičky – zrychlovač a zpomalovač a rozhodně se nemusíte obávat žádných vodních příkopů.

Poslední možností v herním menu je fotogalerie. Během Evergreen ride se krom věciček objevují také bonusové rámečky fotografií, které při sebrání otevřou snímek v galerii. Jak postupně sbíráte rámečky, další snímky přibývají.

Bumpy Road je vysoce návyková hra s netradičním ovládáním, jež vyžaduje trošku cviku, a díky náhodnému generování okolí se nikdy nedostanete do stejné situace při řešení překážek. Výrobci navíc slibují velmi zajímavou aktualizaci koncem tohoto měsíce. Malou ochutnávkou budiž toto video.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gUe8e59M1g4[/youtube]

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Nový MacBook Air: poptávka bude velká a Apple je na ní připraven

Následující článek

Nový iPod touch: bílá je již prakticky jistá, změny spíše minimální

Související články