Nový iPhone 4: Apple ztratil prototyp, máme první informace!

Do redakce internetovému magazínu Gizmodo se se dostal prototyp neznámého zařízení, který svým designem velice nápadně připomíná vylepšený iPhone, součástky přístroje na sobě nesou značky Apple a podobná konstrukce doposud nebyla v jiném přístroji k vidění. Apple se dokonce neoficiálně vyjádřil ve smyslu, že skutečně prototyp nového iPhone ztratil a chce ho zpět! Zní to slibně, co říkáte? Všechny novinky a informace o novém iPhone 4 najdete v našem článku.

Do redakce internetovému magazínu Gizmodo se se dostal prototyp neznámého zařízení, který svým designem velice nápadně připomíná vylepšený iPhone, součástky přístroje na sobě nesou značky Apple a podobná konstrukce doposud nebyla v jiném přístroji k vidění. Apple se dokonce neoficiálně vyjádřil ve smyslu, že skutečně prototyp nového iPhone ztratil a chce ho zpět! Zní to slibně, co říkáte? Všechny novinky a informace o novém iPhone 4 najdete v našem článku.

Bude toto podoba noveho iPhone 4?
Bude toto podoba noveho iPhone 4?

Kde se přístroj objevil

Příběh nálezu prototypu, na který se díváte, je téměř k neuvěření. Přístroj se našel v baru ve městě Redwood City, které leží v Californii mezi San Jose a San Franciscem. Mobil byl v atypickém obalu, který ho změnil přesně do tvaru iPhone 3GS. Jeho majitel ho proto mohl běžně používat a veřejnost si toho pravděpodobně ani nevšimla. Obrázek přístroje ve speciálním obalu si můžete prohlédnout na tomto obrázku:

Prototyp v "převlečení", aby vypadal jako iPhone 3GS
Prototyp v "převlečení", aby vypadal jako iPhone 3GS

Konstrukční novinky

Přejděme k tomu nejdůležitějšímu, a tím jsou novinky. První, čeho si pravděpodobně všimnete, je o dost hranatější tvar s plochým zadním krytem. Přístroj má o dost menší profil a všeobecně působí o dost víc “hi-tech”. Hmotnost přístroje se oproti modelu 3GS zvýšila o 3g na kulatých 140g. Rozměry přístroje jsou cca 114,3 x 58,7 x 9,4 mm.

Po bližším prozkoumání vrchní části novinky si můžete všimnout přední kamery (kterou si předevšm americký trh velice žádá) a samozřejmě zadní kameru vybavenou také LED diodou (chcete-li bleskem). Oddělená zakulacená tlačítka hlasitosti jsou pro mě menším překvapením. Na svém místě zůstal spínač tichého režimu, zdířka pro sluchátka, tlačítko pro vypnutí, reproduktory a zdířka pro nabíjení. Novinkou je boční slot na Micro-SIM kartu, který se objevil ve 3G verzi nového iPadu a také miniatudní zdířka vedle jacku pro sluchátka. Podle Gizmodo by mohlo jít o hand-free mikrofon.

Zakulacená oddělená tlačítka hlasitosti
Zakulacená oddělená tlačítka hlasitosti
Vrchní část prototypu - všimněte si nižšího profilu přístroje
Vrchní část prototypu - všimněte si nižšího profilu přístroje a externího mikrofonu
Zdířka pro Micro-SIM kartu s otvorem pro vyndání slotu
Zdířka pro Micro-SIM kartu s otvorem pro vyndání slotu

Technické novinky

Jednoznačně nejzajímavější je nový displej pravděpodobně s rozlišením 960×640. Po připojení k iTunes se na displeji objevil obrázek “Connect to iTunes”, které bylo údajně velice detailně vykreslené. Displej bude bezpochyby jednou z největších lákadel nového iPhone.

Další dobrou zprává je o baterii. Kapacita akumulátoru stoupla o 16% z 4,51 Wh na 5,25 Wh, což je podstatně více, než jsem osobně očekával. Kvůli větším rozměrům baterie byly hardwarové součástky přizpůsobeny zcela odlišně oproti předchozímu modelu.

Přední kamera
Přední kamera se sluchátkem
Zadní kamera, blesk a logo Apple
Zadní kamera, blesk a logo Apple

Je to podle nás opravdu nový iPhone?

Abych řekl pravdu, prvním rumorům (rumor = fáma) nikdy nevěřím, což se vždy ukázalo jako dobrá volba. V tomto případě ale musím stát za Gizmodo a potvrdit, že tento prototyp opravdu vypadá jako hodně reálný model nového iPhone. Nasvědčuje tomu i fakt, že hardware prototypu je na velice dobré technické úrovni a součástky nesou symboly a loga, které používá Apple. Jak sami můžete posoudit, v designu novinky jsou poměrně velké změny, proto si myslím, že právě design přístroje bude nejvíce řešeným tématem např. u nás v komentářích pod článkem.

Porovnání prototypu a iPhone 3GS
Porovnání prototypu a iPhone 3GS

zdroj: Gizmodo

Osobní názor

Ještě si dovolím menší osobní zamyšlení o nálezu přístroje. O tom, že Apple už má funkční verzi nového iPhone (jak se předpokládá, americký výrobceuvede nový iPhone v létě), asi nikdo nepochybuje. Proto je opravdu reálně možné, že se přístroj mohl ztratit. Od Apple by to navíc mohl být poměrně vtipně vyřešený “betatest” přístroje u zákazníků, protože nyní se na internetu rozbouří vášnivé diskuze o designu, displeji, baterce apod. Apple se tak vlastně předem dozví, jak budou nový zákazníci reagovat. Poslední zvěsti navíc hovoří o tom, že se Apple neoficiálně vyjádřil, že by rád dostal tento přístroj zpět. Co myslíte, chtěl by Apple zpět maketu z Asie? Myslím, že ne…

Věříte, že objevený prototyp vyrobil Apple?

Výsledky ankety

87 comments
  1. Myslím si že je to neaka dobrá napodobenina z číny, prečo nieje na fotkách aj fotka zapnuteho pristroja + pochybujem že apple vyrobi iPhone kde si budem moct vymenit baterku ako na Nokii. podla mna FAKE

    1. Ale berte v potaz to, že jde o PROTOTYP, proto se nedá brát design tohoto přístroje jako finální. Jde prostě o jakýsi nástřel, který se určitě ještě bude dolaďovat…. pokud to samozřejmě je made by Apple.

  2. Myslím si že je to neaka dobrá napodobenina z číny, prečo nieje na fotkách aj fotka zapnuteho pristroja + pochybujem že apple vyrobi iPhone kde si budem moct vymenit baterku ako na Nokii. podla mna FAKE

    1. Ale berte v potaz to, že jde o PROTOTYP, proto se nedá brát design tohoto přístroje jako finální. Jde prostě o jakýsi nástřel, který se určitě ještě bude dolaďovat…. pokud to samozřejmě je made by Apple.

  3. Podle mě to Apple má naplánované a chce odvést pozornost tím zvláštím designem. Určitě si s náma hrajou 😀

  4. Podle mě to Apple má naplánované a chce odvést pozornost tím zvláštím designem. Určitě si s náma hrajou 😀

  5. Ja osobne sa sám neviem rozhodnúť, či ide o čínsky fake alebo produkt od spoločnosti Apple. Dizajnovo mi to na výrobok Applu nesedí (aj keď sa jedná o koncept), no ak sa naozaj jedná o ich produkt, skláňam klobúk pred ich marketingom. Nech vás ani nenapadne myslieť si, že ho niekto náhodou zabudol v bare:) To, že ten prístroj tam nechal, nebola ani zďaleka náhoda ale vopred premyslený reklamný ťah, a ako môžete sami vidieť, tento viral sa im podaril viac než dobre – je to kompletne na všetkých weboch zaoberajúcich sa mobilnou tématikou. Teraz už Apple sleduje reakcie uživateľov ohľadom dizajnu a technických parametrov. Samozrejme ide iba o môj názor ktorý môže byť mylný.

  6. Ja osobne sa sám neviem rozhodnúť, či ide o čínsky fake alebo produkt od spoločnosti Apple. Dizajnovo mi to na výrobok Applu nesedí (aj keď sa jedná o koncept), no ak sa naozaj jedná o ich produkt, skláňam klobúk pred ich marketingom. Nech vás ani nenapadne myslieť si, že ho niekto náhodou zabudol v bare:) To, že ten prístroj tam nechal, nebola ani zďaleka náhoda ale vopred premyslený reklamný ťah, a ako môžete sami vidieť, tento viral sa im podaril viac než dobre – je to kompletne na všetkých weboch zaoberajúcich sa mobilnou tématikou. Teraz už Apple sleduje reakcie uživateľov ohľadom dizajnu a technických parametrov. Samozrejme ide iba o môj názor ktorý môže byť mylný.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Apple iPad: vtipné narážky na nový tablet

Následující článek

Nový iPhone 4: příběh o ztraceném prototypu a opilém zaměstnanci

Související články