Apple platí zaměstnancům méně než Google nebo Microsoft

Nové zkoumání mezd v rámci Standard and Poor (S&P) 500 velkých amerických firem říká, že Apple platí méně než jeho konkurenti – ale pouze za předpokladu, že jsou zahrnuti jeho enormní maloobchodní zaměstnanci po celém světě. Je možné porovnat platy, které dostávají dva lidé vykonávající stejnou práci, o čemž svědčí i to, jak bylo odhaleno, že Apple platí ženám o 6 % méně než mužům. Není však možné provést konečné celkové srovnání mezi společnostmi, protože jejich součásti jsou velmi odlišné.

Spočítání průměrné mzdy není lehké

V důsledku toho, ačkoli se Wall Street Journal pokusil o srovnání mezi velkými americkými firmami, poznamenává, že nemůže užitečně vypočítat průměr. Průměrná nebo průměrná mzda vydělaná například u Applu nebo Google je bezvýznamná, protože ve správní radě budou extrémně vydělávající lidé, jako je Tim Cook, a na stejném seznamu pracovníci maloobchodu s 22 dolary za hodinu.

Nelze také přímo porovnávat například Google a Apple, protože Apple má velký maloobchodní personál, který je také nasazen po celém světě. Vzhledem k těmto problémům se Wall Street Journal přesto pokusil vyvodit nějaké závěry z údajů o platech, které shromáždil. Učinil to tak, že se spočítaly všechny různé úrovně platů a vzal se medián. Teoreticky tento přístup bere v úvahu pouze to, kolik různých úrovní platů je nad nebo pod ním, ale existuje pouze jedna pozice generálního ředitele a několik desítek různých kategorizací maloobchodního personálu.

Podle tohoto měřítka byl střední plat Applu pro rok 2021 68.254 dolarů, což je podle publikace o 18 % více než v předchozím roce. Poznamenává také, že Apple má přibližně 154 000 zaměstnanců včetně maloobchodních pozic.

Alphabet, který vlastní Google, má velmi podobný počet zaměstnanců – 156 600. Jeho střední plat je však mnohem vyšší 295 884 USD, což je údajně nárůst o 8 % za poslední rok.

Pro srovnání, průměrný plat Facebooku v roce 2021 vzrostl o 11 % na 292 785 dolarů u jeho 71 970 zaměstnanců. A Twitter stál u 232 626 dolarů, což je o 13 % více na jeho 7 500 zaměstnanců.

„Mateřská společnost Google Alphabet Inc… a Facebook… Meta Platforms Inc. měly nejlépe placené střední pracovníky, téměř 300 000 dolarů,“ uvádí Wall Street Journal . “Byli mezi téměř 150 společnostmi, které uvedly, že jejich průměrný zaměstnanec vydělal více než 100 000 dolarů.”

S&P sleduje data týkající se 500 velkých firem v USA, včetně Microsoftu. Wall Street Journal však zdánlivě nebyl schopen shromáždit údaje o platech pro Microsoft, protože nejsou zahrnuty ve srovnáních publikacích.

Předchozí článek

GoDice: herní kostky, které můžete propojit přes Bluetooth s iPhonem

Následující článek

Vše, co víme o Apple Watch Series 8 a jak mohou vypadat

Související články
Baterie
Číst více

Podle Applu je baterie iPhonu 15 odolnější, než se původně myslelo

Apple aktualizoval svá očekávání ohledně výdrže baterie iPhonu 15 a iPhonu 15 Pro, přičemž společnost uvedla, že poskytuje dvojnásobek dříve předpokládaných nabíjecích cyklů. Kapacita baterie byla pro uživatele iPhonů vždy problémem , někteří si stěžovali, že baterie jejich smartphonu nevydrží v průběhu času tolik nabití, jak by očekávali. Zatímco Apple již dříve nastínil svá očekávání, jak dlouho by měla baterie vydržet, nyní své tvrzení zdvojnásobil.