Nový iPhone 5: bude lehčí, tenčí a uvedený ještě tento rok

Pokud netrpělivě očekáváte informace o iPhone 5, máme pro vás novinky. iPhone 5 se totiž dle několika zdrojů objeví prakticky na 100% již koncem tohoto roku (dle přesnějších odhadů v září).

Pokud netrpělivě očekáváte informace o iPhone 5, máme pro vás novinky. iPhone 5 se totiž dle několika zdrojů objeví prakticky na 100% již koncem tohoto roku (dle přesnějších odhadů v září).

To ale není vše, co nového jsme se o novém iPhone 5 dozvěděli. Vzhledem k neustále příbližujícímu datu vydání se vynořují další a další informace. Tou hlavní novinkou je tentokrát zjištění, že nový iPhone 5 bude ještě více tenčí než iPhone čtvrté generace (a vlastně i všechny ostatní jablečné telefony). Dává to smysl — Apple má v jisté části potřebu mít co nejtenčí zařízení na trhu a zajistit si jakousi exkluzivitu, kterou už původní iPhone 4 nemá – byl totiž překonán novým Samsungem Galaxy S II.

Bude iPhone 5 vypadat nějak takto?

Se ztenčením telefonu souvisí také to, že nově iPhone bude o něco lehčí. Otázka je, jestli se bude jednat o nějaké radikálnější snížení váhy, nebo spíše prakticky nepoznatelnou hodnotu oproti iPhone 4 — musíme se nechat překvapit. Pravdou ovšem je, že se nenajde moc lidí, kterým by váha dnešního iPhone 4 nějak nevyhovovala.

V novém iPhone 5 by měl být dále vyměněn Wi-Fi čip. Novým dodavatelem by měl být Qualcomm oproti původnímu čipu od Infineonu, obsaženém v iPhone 4. Co se týče verzí GSM a CDMA, stále ještě není jasné, jestli budou znovu na trh uvedeny dvě verze, jako se stalo v případě iPhone 4 (nebo přesněji řečeno, původně vydaná GSM verze dostala po několika měsících dvojníka v CDMA verzi), nebo Apple tyto dvě verze spojí v jednu jedinou.

Co se týče designu iPhone 5, pak je zde další otazník. Pokud by měl být totiž iPhone 5 o něco tenčí než jeho předchůdce, pak by měl být logicky změněn i design. Otázkou ovšem je, do jaké míry – buď se bude držet designu iPhone 4, nebo nový jablečný telefon nabídne úplně nový vzhled – což by dávalo větší smysl, kvůli známým problémům s anténou.

Jak již bylo řečeno, iPhone 5 by měl být uveden na konci tohoto roku a to spolu s dvoujádrovým Apple A5 procesorem. Těšíte se?

126 comments
 1. Tuto aplikaci používám asi tak měsíc a bez jediného zádrhele,
  dokonce i při mizerném signálu EDGE je to schopno poslat fotku celkem svižně,
  daleko rychleji, než klasickou MMS, za kterou se platí.

  1. Aha, nějak jsem se netrefil….:-)))
    Pardon, to mělo být pod aplikaci WhatsApp

 2. Mno informační hodnota téměř nulová, to že iPhone 4s/5 má vyjit na podzim (nejspíše v září) se píše všude už tři měsíce. To že asi bude tenčí a lehčí taky není žádné překvapení. Ještě aby byl tlustší a těžší,že ano… To že poběží na čipu A5 je snad jasné. Vyhnout se další antennagate, to je snad samozřejmé.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Nový MacBook Air: podsvícená klávesnice a rychlejší SSD disky

Následující článek

Swords and Soldiers: vtipná a zábavná strategie s Vikingy a Aztéky

Související články