Nový implantát umožňuje uživatelům ovládat iPhone a iPad mozkem

Nový implantát je nyní ve fázi klinických zkoušek a umožňuje uživateli používat svůj mozek k ovládání iPhonu nebo iPadu svými myšlenkami. Technologie funguje podobně jako jiné funkce usnadňující ovládání, jako jsou alternativní přepínače. Místo toho, aby přístroj zaregistroval klepnutí nohou nebo kývnutí hlavou, zaregistruje mozkové vlny uživatele.

Pomoc pro nemocné lidi?

V článku od Semaforu se píše o Rodney Gorhamovi, vysloužilém prodejci softwaru v Austrálii. Gorham má amyotrofickou laterální sklerózu nebo ALS, onemocnění nervového systému, které vážně ovlivňuje fyzické funkce. Je také jedním ze šesti lidí, kteří používají zařízení zvané „Synchron Switch“.

Synchron Switch, vytvořený společností Synchron, pracuje s řadou senzorů, známých jako stentrode, vložených do mozku prostřednictvím krevní cévy. Samotný spínač je ovládán bezdrátově z hrudníku pacienta.

Když Gorham pomyslí na poklepání nohou, jeho iPad to zaregistruje jako poklepání prstem na obrazovku. Gorham může ovládat svůj iPad pomocí svého Synchron Switch, což mu umožňuje posílat jednoslovné textové zprávy.

„Jsme nadšeni z produktů iOS a Apple, protože jsou tak všudypřítomné,“ řekl Tom Oxley, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Synchron. “A tohle by byl první vstup mozkového spínače do zařízení.”

Synchron je první společností, která získala schválení FDA, a tato technologie by mohla být považována za přínos pro pacienty s vážnými omezeními mobility.

Obrazový kredit: Synchron

Předchozí článek

iPhony budou v roce 2023 využívat 5G modemy Qualcomm

Následující článek

Apple nedokáže vyrobit tolik iPhonů 14 Pro, aby pokryl poptávku

Související články
Číst více

Zdánlivě dokonalé iTV Shows 2 pro iPhone a iPad

Seriály se díky internetu odstřihly od nutnosti vlastnit televizi a konkrétní kanál, což významným způsobem ovlivnilo nejen mediální svět, ale také procento těch, kteří seriálům podlehli. Bezpochyby mnozí takoví uvítají aplikaci, díky které lze mít o televizní produkci větší přehled.