Nový implantát umožňuje uživatelům ovládat iPhone a iPad mozkem

Nový implantát je nyní ve fázi klinických zkoušek a umožňuje uživateli používat svůj mozek k ovládání iPhonu nebo iPadu svými myšlenkami. Technologie funguje podobně jako jiné funkce usnadňující ovládání, jako jsou alternativní přepínače. Místo toho, aby přístroj zaregistroval klepnutí nohou nebo kývnutí hlavou, zaregistruje mozkové vlny uživatele.

Pomoc pro nemocné lidi?

V článku od Semaforu se píše o Rodney Gorhamovi, vysloužilém prodejci softwaru v Austrálii. Gorham má amyotrofickou laterální sklerózu nebo ALS, onemocnění nervového systému, které vážně ovlivňuje fyzické funkce. Je také jedním ze šesti lidí, kteří používají zařízení zvané „Synchron Switch“.

Synchron Switch, vytvořený společností Synchron, pracuje s řadou senzorů, známých jako stentrode, vložených do mozku prostřednictvím krevní cévy. Samotný spínač je ovládán bezdrátově z hrudníku pacienta.

Když Gorham pomyslí na poklepání nohou, jeho iPad to zaregistruje jako poklepání prstem na obrazovku. Gorham může ovládat svůj iPad pomocí svého Synchron Switch, což mu umožňuje posílat jednoslovné textové zprávy.

„Jsme nadšeni z produktů iOS a Apple, protože jsou tak všudypřítomné,“ řekl Tom Oxley, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Synchron. “A tohle by byl první vstup mozkového spínače do zařízení.”

Synchron je první společností, která získala schválení FDA, a tato technologie by mohla být považována za přínos pro pacienty s vážnými omezeními mobility.

Obrazový kredit: Synchron

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

iPhony budou v roce 2023 využívat 5G modemy Qualcomm

Následující článek

Apple nedokáže vyrobit tolik iPhonů 14 Pro, aby pokryl poptávku

Související články

iPhone: odemknuté přístroje se v USA stávají realitou

Je to skoro až k neuvěření, že až do dnešní doby nebylo možné zakoupit v USA neblokovaný iPhone. Dá se říci, že jsou tomu neskutečné 4 roky, co Američané byli odkázáni prakticky jen na operátora AT&T a nově od začátku tohoto roku také na Verizon. Dneškem ale prodej iPhone 4 začíná i jako odblokovaný přístroj a stává se tak zajímavou volbou i pro zahraniční zájemce (včetně Čechů), co chtějí ušetřit a mají naplánovanou cestu do USA.

Přechod na OS X: jaké aplikace rozhodně neminout (1. část)

Vzhledem k tomu, že přibližně za měsíc by měla vyjít nová verze OS X (dříve Mac OS X) pojmenovaná Lion, jsme se rozhodli vám přinést aplikace, které byste na OS X rozhodně neměli minout. Navíc jsme se rozhodli vycházet již z nové verze, Lionu, která je již v dnešní testovací verzi velmi stabilní a přináší několik novinek, které by jinak, pokud by jsme na tento systém pohlíželi ze Snow Leopardu, nebyly tak aktuální.