Apple nedokáže vyrobit tolik iPhonů 14 Pro, aby pokryl poptávku

Nová zpráva ukazuje, že se čekací doby pro iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max zvýšily, protože poptávka pravděpodobně převyšuje produkci. V poznámce pro investory analytik David Vogt z investiční banky UBS zkoumal čekací doby smartphonů řady Apple Pro pomocí údajů, které sledují dostupnost iPhonu ve 30 zemích.

Čekací doba na iPhony se výrazně zvýšila

V USA se čekací doby pro iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro prodloužily o 5 až 25 dní. UBS zachytila data před nedávným blokováním v Číně, které by mohlo ovlivnit výrobu. Vogt připisuje zvýšení čekací doby špičkové prodejní síle v září, která překonala očekávání.

Míra prodeje měří množství zásob prodaných v daném časovém rámci vzhledem k množství zásob přijatých ve stejném období. Odhaduje, jak rychle může společnost prodat své zásoby a získat příjmy. Předpokládá se, že míra prodeje iPhonů v září bude meziročně o 3 % vyšší, zatímco u modelů Pro byly v roce 2021 o 50 % vyšší než u modelů iPhone 13 Pro. Předčasné uvedení řady iPhone 14 pravděpodobně přispěly, i když poptávka meziročně také vzrostla.

Podle nejnovějších údajů UBS se čekací doby prodloužily také v Číně. U iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max to vyskočilo na přibližně 24 dní, v roce 2021 to bylo 39 dní u iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max.

Vogt se domnívá, že nedávné propuknutí COVID-19 v Číně, které ovlivnilo hlavní továrnu společnosti Foxconn na iPhone, by mohlo mít negativní dopad na jednotky iPhone v prosincovém čtvrtletí. Předpovídá 86 milionů kusů v tomto období, ačkoli Apple může za toto číslo mírně zaostávat.

UBS má cílovou cenu 185 USD pro AAPL, což odráží hodnotu kolem 171 USD pro hlavní hardwarový obchod společnosti Apple.

Předchozí článek

Nový implantát umožňuje uživatelům ovládat iPhone a iPad mozkem

Následující článek

Apple Watch pomohly vypátrat manžela, který zaživa pohřbil svou manželku

Související články