iPhony budou v roce 2023 využívat 5G modemy Qualcomm

Apple bude pro nadcházející řadu iPhonů využívat své modemy od Qualcommu, místo aby používal svůj vlastní 5G modem, jak se původně očekávalo. Jak analytici předpovídali, Qualcomm zůstane dodavatelem modemů pro Apple – alespoň prostřednictvím příští řady iPhone.

Pro Apple jsou externí dodavatelé nezbytní

Podle Bloomberg , Qualcomm informoval své investory, že bude i nadále poskytovat modemy pro „velkou většinu“ iPhonů vydaných v roce 2023.

Zpočátku Qualcomm počítal s tím, že bude potřebovat zásobit pouze 20 % modemů.

Apple již několik let pracuje na vytvoření vlastního modemu pro použití ve svém hardwaru v naději, že získá větší kontrolu nad tím, jak komponenta funguje, a sníží náklady. Nezdá se však, že rok 2023 bude rokem, kdy Apple přejde.

Analytik Ming-Chi Kuo předpověděl, že Apple v lednu cíl nedosáhne. Jeho průzkum v dodavatelském řetězci ukázal, že vývoj modemu Applu „možná selhal“, což vedlo k tomu, že Qualcomm zůstal „výhradním dodavatelem 5G čipů nových iPhonů 2H23“.

Předchozí článek

Jim Cramer z CNBC řekl, že Apple je nejlepší akcií všech dob

Následující článek

Nový implantát umožňuje uživatelům ovládat iPhone a iPad mozkem

Související články

Apple keynote: video záznam z představení iPhone 5

Jak jistě víte i díky našemu textovému přepisu, včera proběhla v San Franciscu tisková konference, chcete-li keynote, která odhalila nový iPhone 5, inovovanou řadu iPodů nano a touch, připomněla vychytávky iOS6 a ukázala nové iTunes. Na celou tuto keynote se můžete podívat nyní z pohodlí domova.