iPhony budou v roce 2023 využívat 5G modemy Qualcomm

Apple bude pro nadcházející řadu iPhonů využívat své modemy od Qualcommu, místo aby používal svůj vlastní 5G modem, jak se původně očekávalo. Jak analytici předpovídali, Qualcomm zůstane dodavatelem modemů pro Apple – alespoň prostřednictvím příští řady iPhone.

Pro Apple jsou externí dodavatelé nezbytní

Podle Bloomberg , Qualcomm informoval své investory, že bude i nadále poskytovat modemy pro „velkou většinu“ iPhonů vydaných v roce 2023.

Zpočátku Qualcomm počítal s tím, že bude potřebovat zásobit pouze 20 % modemů.

Apple již několik let pracuje na vytvoření vlastního modemu pro použití ve svém hardwaru v naději, že získá větší kontrolu nad tím, jak komponenta funguje, a sníží náklady. Nezdá se však, že rok 2023 bude rokem, kdy Apple přejde.

Analytik Ming-Chi Kuo předpověděl, že Apple v lednu cíl nedosáhne. Jeho průzkum v dodavatelském řetězci ukázal, že vývoj modemu Applu „možná selhal“, což vedlo k tomu, že Qualcomm zůstal „výhradním dodavatelem 5G čipů nových iPhonů 2H23“.

Předchozí článek

Jim Cramer z CNBC řekl, že Apple je nejlepší akcií všech dob

Následující článek

Nový implantát umožňuje uživatelům ovládat iPhone a iPad mozkem

Související články

iOS 4.2: tento týden nebude, iTunes 10.1 je ale už venku!

Vše nasvědčovalo tomu, že se 12. listopadu objeví finální verze iOS 4.2, na kterou čekají především vlastnící iPadů (kvůli multitaskingu či české/slovenské lokalizaci systému). Bohužel, kvůli chybě Wi-Fi připojování, kdy se iPad často zničehonic od sítě odpojuje, se iOS 4.2 odkládá. Tato chyba se týká pouze iPadu a jeho GM (Golden Master) verze - předchozí bety totiž s Wi-Fi neměly nejmenší problém.