AirTag: Peněženku, batoh ani psa už neztratíte

Čekalo se na něj dlouho a konečně se spekulace potvrdily. V úterý představený AirTag oplývá zajímavou technologií, která je hlavně úzce spjata se sítí „Find My,” jíž využívá většina jablečných produktů.

O představení AirTagu, tedy trackovacího zařízení pro vaše doplňky, se hovoří už přes rok. Na úterním Apple Eventu jsme se konečně dočkali a AirTagy nám byly představeny. Ve zkratce se jedná o malé bílé kolečko velikosti padesátikoruny, díky kterému najdete vaše zahrabané klíče nebo peněženku mnohem rychleji. Kromě toho jej můžete připevnit klidně i na obojek vašeho mazlíčka.

Obecně

AirTag je ale mnohem víc než jen bílo-stříbrné kolečko. Uvnitř se totiž skrývají technologie v podobě čipu Apple U1 – ten umožňuje mnohem přesnější komunikaci mezi iPhony a samotným AirTagem. Pokud jste tedy v blízkosti AirTagu (například ve stejném bytě), na iPhonu se vám ukáže, kterým směrem a jak daleko od vás se ztracené příslušenství nachází s velmi vysokou přesností.

Find My propojení

Mimo to v aplikace Find My (česky „Najít”) můžete přehrát zvuk, díky zabudovanému reproduktoru přímo v AirTagu. Reproduktor navíc není vůbec tichý, takže hledáček uslyšíte i z jiné místnosti. Pravá zábava ale začíná při připojení do sítě Find My. Ta při ztrátě třeba batohu s AirTagem uvnitř umožňuje označit AirTag jako ztracený. V tu chvíli komukoliv, kdo projde okolo vašeho ztraceného batohu s Apple zařízením v kapse, přijde oznámení, o ztraceném AirTagu v blízkosti. Při nlezu se pak nálezci zobrazí pokyny s vašim telefonním číslem, aby vás mohl kontaktovat.

Cena

Jako všechno od Applu, AirTag není levnou záležitostí. Cena se pohybuje od 750 Kč za kus, při koupi 4 kusů, nebo 890 Kč, při koupi jednoho kusu. Na trhu se navíc nachází alternativní lokátory, které stojí  i násobně méně než AirTag. Poté už je na uvážení každého, zda mu propojení do sítě Find My za příplatek stojí. Naopak si ale dokážu představit tu radost, kdy díky AirTagu najdete svůj batoh třeba s notebookem uvnitř za desítky tisíc, to pak na „hloupých” 890 Kč úplně zapomenete.

Předchozí článek
aktualizace iMac 2021

Nový iMac: První housle hraje design

Následující článek

iOS 14.5 umožňuje odemknutí iPhonu i při nošení roušky

Související články