Apple testoval TouchID pod displejem, do iPhonů 13 se ale nedostane.

Mark Gurman, autor newsletteru Power On pro Bloomberg a také známý leaker, nám prozradil jisté scénáře, kterými by se Apple mohl v budoucnu ubírat, co se týká biometrického zabezpečení iPhonů. Nenechal si pro sebe ani fakt, že firma již dříve testovala TouchID schované pod displejem. Do nejnovějších iPhonů se však nedostane.

S příchodem iPhonu X se uživatelům do rukou dostala mimo jiné i technologie FaceID, tedy náhrada za staré TouchID. Toto řešení se ale některým kvůli pohodlnosti používání nelíbilo a mnozí volali po návratu TouchID čtečky pod displejem. Podle Marka Gurman se takové řešení v laboratořích Applu aktivně probírá.

„Hlavním cílem Applu je nyní dostat FaceID pod displej,” píše Gurman.

Vlajkové lodě se podle něj FaceID už nikdy nezbaví a je nepravděpodobné, že do nich přibude i TouchID pod displejem. Na scéně jsou podle Gurmana dvě následující možnosti:

  • Vlajkové lodě iPhone budou mít FaceID pod displejem, zatímco nižší modely jej budou mít ve výřezu
  • Vlajkové lodě iPhone budou mít FaceID pod displejem, zatímco nižší modely budou mít TouchID pod displejem.

Nadcházející řady iPhone 13 se ale tato predikce velmi pravděpodobně ještě netýká. Podle různých úniků máme očekávat jen menší výřez. Kromě toho se ale uživatelé mohou těšit na OLED 120 hz displej a vylepšené fotoaparáty. Více v našem souhrnném článku.

Zdroj: 9to5mac

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Předchozí článek

„Když jsme my byli děti, mobily a ani tyhlety internety nebyly a taky jsme žili…“

Následující článek
Mac Mini Cover

Mac Mini 2021 přijde s aktualizovaným designem a více porty.

Související články

O2: Prodej iPhone 4 začne o půlnoci, víme za kolik!

Český operátor Telefónica O2 dnes mnohým z vás rozeslal zprávu, ve které informuje o startu prodeje iPhone 4 ve čtvrtek přesně o půlnoci na Václavském náměstí v Praze. O2 zároveň oficiálně odhalilo dotované ceny, které budou zejména pro věrné zákazníky se službou Mobil+ poměrně přijatelné.

Twitter for Mac: Tweetie se konečně dočkal nástupce!

Spolu se spuštěním Mac App Store byl uveden Twitter for Mac, dostupný přes tento distribuční kanál. Původně mluvily spekulace tak, že se Tweetie 2 (původní pracovní název) možná vůbec neobjeví a nebylo o něm dlouhou dobu slyšet. Nakonec jsme se ale přece dočkali a dnešním dnem je nástupce oblíbeného Twitter klienta Tweetie ke stažení ve finální verzi na Mac App Store.