Nové iPady a Macy: co nás letos ještě čeká?

Minulý měsíc jsme se od Applu dočkali představení nových iPhonů, Apple Watch a AirPods Pro 2. Proslýchá se ale, že společnost plánuje představit ve velmi blízké době i další hardwarové produkty. Analytik Mark Gurman (za agenturu Bloomberg) odhaduje, že se můžeme těšit na nový iPad Pro s procesorem M2. Nové Macy však očekávat nemáme, ty se nám představí údajně ještě později.

iPad

„Velmi brzy” může ve slovech Gurmana znamenat ještě tento měsíc. Nebylo by poprvé, co Apple uspořádá více tiskových konferencí v jednom kvartálu. Nové iPady Pro s označením J617 a J620 mají zachovávat současný tvar a rozměry displeje tedy zůstanou 11 palců a 12,9 palců.

Razantní nárůst výkonu ale oproti iPadům s M1 procesorem nečekejte. Přece jen máme v zařízeních pořád systém iPadOS, takže jsou zde jisté limity. výhody nového procesoru tak budou tkvět zejména v úspornější prací s energií. Mimo nové iPady Pro se nám má představit i zbrusu nový základní iPad, tedy již jeho jubilejní 10. generace. Model má kódové označení J272 a těšit se můžeme na úplně nový hranatý design, který má být připomínat ostatní iPady.

iPady s klívesnicemi

S tím také samozřejmě souvisí i nasazení USB-C portu namísto Lightningu, a zanevření na původní Apple Pencil. Nově tak bude využitelná u všech iPadů stejná Apple Pencil 2. generace. 10. generace iPadu také dost možná přinese podporu 5G. Co se týká procesoru, tak zde se očekává nasazení čipu A14 Bionic, který nalezneme v iPhonech 12 či iPadu Air 4. generace. O výkon tedy bude postaráno i přes to, že zde procesor M1 či M2 nebude.

Podle Gurmana nám mimo tohle všechno Apple uvolní iPadOS 16.1 již 24. října. I to může být indikátorem brzkého představení nových modelů. Je podle něj ale také pravděpodobné, že Apple nechystá pro tyto produkty žádnou speciální akci a celé to vyřeší tiskovou zprávou. Tak či tak vás o novinkách budeme informovat.

Mac

Do konce roku má podle Gurmana Apple představit i nové počítače Mac. Ty ale nebudou uvedeny s iPady, nýbrž samostatně a to ještě později. Zda se objeví na trhu ještě před vánoční horečkou je zatím ve hvězdách. Konkrétně se má jednat o 14 a 16 palcové MacBooky Pro s novým čipem M2 a jeho modifikacemi. Jak se dá očekávat, tak čipy budou nést názvy M2 Pro a M2 Max. 

iMac Pro

Dříve se spekulovalo i o představení aktualizovaného iMacu Pro nebo Macu Pro s konečně přidanými M procesory. Zatím je tedy nejvyšší M procesorová řada Mac Studio a při jeho představování nám bylo jasně řečeno, že je přechod na Apple Silicon téměř u konce a už zbývá jen jediný produkt – Mac Pro. I ten se tedy možná objeví v podzimních novinkách.

Také oblíbený Mac Mini se má dočkat aktualizace na procesor M2. Není zatím ale jasné, jestli s tím přijde i designový refit nebo ne. A nakonec ještě slovo o chystané Apple TV, na které firma také usilovně pracuje. V nové generaci má tepat procesor A14, kterému mají pomáhat 4 GB paměti RAM. 

Předchozí článek

Touch ID už se do iPhonu pravděpodobně nikdy nevrátí

Následující článek

Detekce havárie v iPhonu přivolala policisty ke smrtelné autonehodě

Související články

Chattero UK: elegantní iPad kecálek pro Facebook (soutěž)

Příjemný a jednoduchý interface. Cenově dostupný kecálek, určený pouze pro Facebook - tak by se dal charakterizovat Chattero UK. Troufnu si říci, že se nejedná o tolik známou aplikaci v našich končinách, a to i přesto, že za jejím vznikem stojí Petr Čekyl - autor známých aplikací jako SMS zdarma, MHD či Train & Bus - Europe. Nyní už se ale pojďme podívat blíže na samotnou aplikaci, která, jak brzy zjistíte, si takové přehlížení určitě nezaslouží.

Velká tipovací soutěž o Apple iPhone 4!

Určitě souhlasíte, že iPhone 4 v současnosti patří k nejlepším mobilním telefonům vůbec. Internetový magazín iPhoneTips.cz vám denně servíruje nejnovější informace a recenze jak o iPhone, tak celkově o produktech Apple. Jsme s vámi již více jak 1 rok a za tuto dobu jsme dokázali vytvořit jeden z nejlepších internetových magazínů o iPhone. Za to vděčíme především vám, čtenářům iPhoneTips, proto jsme pro vás s internetovým obchodem iPhone-Prodej.cz připravili soutěž o Apple iPhone 4 16GB!