Touch ID už se do iPhonu pravděpodobně nikdy nevrátí

Apple uvažoval o oživení Touch ID pro své vlajkové modely iPhone, ale přestože prochází testováním, je nepravděpodobné, že by se tato funkce v dohledné době vrátila do hlavní řady smartphonů.

Jsou uživatelé, kteří mají raději čtečku prstů

Přechod z Touch ID na Face ID má své výhody, ale i úskalí, mezi uživateli však stále existuje určitá preference pro čtečku otisků prstů. Zatímco sentiment ke staršímu systému je stále silný, zdá se, že Apple v příštích několika generacích neustoupí od Face ID na iPhonech.

Ve zpravodaji „Power On“ pro Bloomberg Mark Gurman píše, že Apple znovu diskutoval o možnosti získat Touch ID na špičkových iPhonech.

Apple také údajně testoval funkce, jako je dotykové ID na obrazovce, které se dříve objevovalo ve zprávách, ale nakonec se nedostalo do konečného produktu. Je zde také zmínka o zkušebním přidání Touch ID k tlačítku napájení, jako je iPad Air 4, ale to se také neprojevilo.

„V tuto chvíli věřím, že Face ID tu zůstane a Touch ID se nevrátí do vlajkových iPhonů – alespoň kdykoli v dohledné době,“ píše Gurman.

Zatímco iPhone 15 s Touch ID pravděpodobně nepřichází v úvahu, Gurman naznačuje, že tlačítko napájení Touch ID by mohlo být stále používáno na hodnotově orientovaných modelech, jako je iPhone SE.

Předchozí článek

Apple přidal iPhone 6 na seznam historických produktů

Následující článek

Nové iPady a Macy: co nás letos ještě čeká?

Související články