Nové Apple Watch Series 7: Větší displej a rychlejší nabíjení.

Od nových Apple Watch Series 7 bylo očekáváno hodně. Nového designu jsme se sice nedočkali, ale zato nám Apple představil kulatější hrany, větší displej a podporu rychlejšího nabíjení.

Větší displej, větší systém

Největší novinkou Apple Watch Series 7 je pravděpodobně zvětšení plochy displeje o 20 %. Zobrazovač nyní zasahuje až téměř k okrajům zařízení a minimálně na konferenci toto řešení vypadalo úchvatně. Displej navíc malinko „přetéká” až do zakulacení.

Většímu displeji Apple přizpůsobil i systém a jeho ovládání. Všechny ovládací prvky jsou nyní větší a dostupnější, stejně tak se na displej vejde například více textu. Přibylo rovněž pár „Watch faců,” tedy vzhledů hlavních obrazovek Apple Watch, ty také využívají možností větší plochy. Nakonec to nejlepší – Na Apple Watch Series 7 budete moci zadávat text pomocí klávesnice. Buď klasickým klikáním na jednotlivé znaky nebo pomocí swipe gesta.

Jsou odolnější

Změna designu k ostrým hranám se letos nekonala, a ani nejspíš konat nebude. Je to prosté – ostřejší hrany by u zápěstí nedělaly dobře pro pohodlí při nošení. Ačkoliv je to na první pohled nepostřehnutelné, Apple naopak hrany ještě více zakulatil, aby se hodinky uživatelům lépe nosily.

Velkou roli na konferenci hrála i odolnost hodinek. Apple Watch Series 7 mají nově kromě certifikace voděodolnosti (WR50) také certifikaci IP6X, tedy jsou prachu vzdorné. Krycí sklo nabylo na tloušťce a je nyní o 50 % tlustší, a – jak uvádí Apple – je díky tomu pevnější i odolnější.

Apple také slíbil u nových hodinek rychlejší nabíjení. Výdrž sice zůstává na 18 hodinách na jedno nabití, ale „z nuly na sto” se údajně dostanete s nativní nabíječkou s USB-C za 45 minut.

Kompatibilita, cena

Všechny aktuální majitele starších hodinek jistě potěší, že Series 7 jsou plně kompatibilní s řemínky pro dřívější série. Nové Apple Watch budou dostupné ve dvou variantách, a sice v hliníkovém provedení (5 barev) a v provedení z nerezové oceli (2 barvy).

Cena nových Apple Watch je stanovena na 399 USD (dá se předpokládat, že v ČR zůstane základní cena na 11.490 Kč), avšak dostupnost zatím není jistá. Na webu Applu je uvedeno „později na podzim” a o dostupnosti vás samozřejmě budeme informovat. V prodeji nadále zůstanou varianty Series 3 a Apple Watch SE.

Předchozí článek

Apple bude řešit výrobu svých aut možná sám, nikdo s ním nechce spolupracovat

Následující článek

iPhony a iPady přehledně: specifikace a ceny.

Související články