Apple chce, aby iPhone nabíjel jiná zařízení přes sklo obrazovky

Budoucí modely iPhone mohou umožňovat bezdrátové nabíjení jiných zařízení a to dokonce prostřednictvím předního displeje namísto zadní části telefonu. Dříve se zdálo, že myšlenka bezdrátového nabíjení jednoho zařízení druhým vždy fungovala stejně. Pohodili byste svůj iPhone nebo iPad lícem napřed na stůl a pak byste na zadní stranu položili druhé zařízení.

Nová patentová přihláška

Při pokládání může displej prasknout. Museli byste dávat pozor, abyste umístili druhé zařízení tak, aby nebylo příliš vysoko zaklíněné fotoaparátem iPhonu. Nyní se však zdá, že Apple v sílu svých displejů věří mnohem více než uživatelé bez AppleCare+. Nově odhalená patentová přihláška navrhuje obrátit iPhone. “Through-Display Wireless Charging” se týká toho, aby se nabíjecím bodem stal displej. Jde o to, aby se obrazovka stala tím, na co umístíte druhé zařízení, abyste se mohli bezdrátově nabíjet.

Patentová přihláška Applu je v některých částech nápadu specifická, v jiných méně. To, co začíná znít jako bezdrátové nabíjení zespodu displeje – jako Face ID pod obrazovkou – se stává o něco méně přitažlivým.

“Osobní elektronické zařízení (např. tabletový počítač) může být nakonfigurováno tak, aby bezdrátově nabíjelo příslušenství (např. stylus) přes displej zařízení,” uvádí. “Alespoň část plochy displeje může být průhledná, aby se usnadnilo prohlížení displeje.”

To zní, jako by možnost zobrazit cokoli byla pouze volitelnou součástí obrazovky. To by neumožnilo, aby to fungovalo jako iPhone, protože displej je poněkud zásadní prvek. Nákresy v aplikaci však naznačují, že to, co je navrženo, je spíše hybridní displej. Část obrazovky by mohla být povolena pro bezdrátové nabíjení a tato oblast nemusí nic zobrazovat. Vzhledem k tomu, že jedinou skupinou lidí, kteří mají větší zájem o zmenšené rámečky než Apple, jsou absolutně všichni uživatelé, je těžké vidět, že je společnost z jakéhokoli důvodu přivádí zpět. Snad kromě jednoho.

„[Taková] konfigurace může zahrnovat tabletový počítač nebo chytrý telefon, který je nakonfigurován tak, aby umožňoval bezdrátové nabíjení stylusu nebo jiného příslušenství na přední straně osobního elektronického zařízení,“ pokračuje patentová přihláška, „např. přes displej. osobního elektronického zařízení“.

Nahoře je příklad, kdy je Apple Pencil položený na displeji. 
Dole je detail zobrazující, kde by mohly být umístěny bezdrátové nabíjecí cívky pod displejem

Možnost položit Apple Pencil na jeden okraj obrazovky iPadu nebo iPhonu a nechat se automaticky bezdrátově dobíjet je lákavá možnost. Není to tak přitažlivé jako možnost, řekněme, položit svůj iPhone na iPad a mít to nabité, ale je to docela dobré.

To proto, že by nás to mohlo posunout o krok dále k tomu, abychom už nikdy nemuseli myslet na baterie. Apple Pencil použijete, když potřebujete, položíte ji, když skončíte, a nabíjí se. Již máme bezdrátové nabíjení, když přiložíte Apple Pencil k horní části iPadu, ale i to vyžaduje trochu více vědomého myšlení, než položit pero.

Tato patentová přihláška je připsána osmi vynálezcům. To zahrnuje Zaki Moussaoui, jehož předchozí související práce zahrnuje patentovou přihlášku o zamezení rušení bezdrátových nabíječek s CarKey.

Předchozí článek

Apple se stává první společností na světě s tržní kapitalizací 3 biliony dolarů

Následující článek

Google zahájil veřejný boj s Applem kvůli barvě bublin na iMessage

Související články