Některé iPady Mini trpí nepříjemnou chybou při posouvání textu.

Několik čerstvých majitelů nového iPadu Mini 2021 si všimlo zajímavé chyby při prohlížení obsahu na výšku. Při posouvání stránky totiž na některých kusech reaguje jedna polovina displeje pomaleji než ta druhá.

Výskyt chyby potvrdilo několik desítek uživatelů na Redditu, včetně redakce zahraničního serveru MacRumors. Nejedná se ale o chybu, kterou by trpěla celá řada modelu iPad Mini, nýbrž na občasnou chybu některých z kusů. Pomalejší reakci jedné strany displeje při posouvání obsahu navíc lze spatřit jen při prohlížení obsahu v režimu „na výšku.“

Sekání posuvu se navíc děje jen při prohlížení obsahu s textem. Podle zkušeností se nejedná o omezení, které by narušovalo práci v běžném režimu, ale když se na to uživatel opravdu zaměří, spatřit to jde. Při posouvání textu to tak může vypadat jako jakýsi „želé efekt,” jak jej nazvali uživatelé Redditu.

Chybu na zpomalený záběr nahrál a zveřejnil také redaktor webu The Verge, Dieter Bohn – na videu je krásně vidět, jak jedna strana displeje je o „snímek pozadu” než ta druhá. Koneckonců to ale vypadá pouze na softwarovou chybu, kterou by neměl být problém vyřešit aktualizací. Apple se zatím k této situaci nevyjádřil.

Zdroj: MacRumors

Předchozí článek

KAOSS není chaos

Následující článek

Phoetic – Dejte slovům tvar

Související články

SuperApple #5: tipy a triky pro váš Mac

Máme pro vás opět výběr těch nejlepších tipů a triků pro Mac, které uplynulý týden byly k přečtení na SuperApple.cz. Tentokrát se dozvíte o novém Bootcampu, o zkušenostech s SSD disky, o zajímavé UPS Fortron, nebo o tom jak vypnout upozorňování při změně hlasitosti v Mac OS.

Flight Control HD: nejdříve na Steamu, pak na Mac AppStore

Firemint, vývojář oblíbených her jako Real Racing či Flight Control nyní oznámil, že připravovaná casual hra Flight Control HD, velmi oblíbená na iOS zařízeních, bude dostupná jak pro Mac, tak i pro PC. O verzi pro Mac se již nějakou dobu ví a počítalo se, že se Flight Control objeví exkluzivně na Mac AppStore, který byl měl být dostupný někdy okolo ledna.