Nová generace AirPodů – co zatím víme o AirPods 4, Pro 2 a Max 2 

AirPods mají na trhu sluchátek docela velký úspěch. Jedná se o téměř standardní doplněk ke každému iPhonu a ačkoliv jejich kvalita zvuku není u základního modelu nikterak ohromující, jejich provázanost se systémem iOS uživatelům nabízí velmi příjemný zážitek z jejich užívání. V tomto článku vám shrneme všechny uniklé informace o nadcházejících generacích všech modelů.

AirPods 4

Na novou generaci základního modelů AirPods byste nyní čekali velmi marně. Jejich třetí generace totiž byla vydána teprve v říjnu loňského roku, jedná se tedy o velmi aktuální model. Třetí generace nám přinesla nový design, který se podobá AirPodům Pro, podporu Dolby Spatial Audia a nové nabíjecí pouzdro s podporou nového MagSafe.

Čtvrtá generace AirPods je tedy velmi vzdálená a jen těžko se odhaduje, na čem Apple pracuje. Mluví se například o přidání podpory Bluetooth 5.2, díky čemuž budou moci AirPods 4 přehrávat i audio v kodeku LC3.

AirPods Pro 2

Písnička o AirPods Pro 2 je malinko zajímavější. O chystaných novinkách se povídá už téměř rok, jelikož tomu nebude dlouho a AirPods Pro budou na trhu již 3 roky. Na aktualizaci je tedy ten pravý čas. Ačkoliv se dříve věřilo, že přijdou s novým designem (podobným Beats Studio Buds), tak nakonec zůstane velmi pravděpodobně zachovaný z první generace a vylepšeny budou nanejvýš špunty do uší.

Apple se má ale zaměřit na zdravotní funkce sluchátek. Dávalo by i smysl, kdyby z nich Apple udělal sportovní doplněk s různými funkcemi měření. Známí analytici Ming-Chi Kuo a Mark Gurman již dříve uvedli, že Apple vyvíjí funkci měření dechové frekvence ve sluchátkách a ještě dříve se objevovaly i spekulace o senzoru srdečního tepu. Apple tak poměrně jednoduše cílí na sportovce, kteří tak či tak často mívají sluchátka v uších.

Další změnou má být nabíjecí pouzdro, jehož rozměry budou nepatrně pozměněné. Původní rozměry (21 mm tloušťka, 46 mm výška a 54 mm šířka) se tak změní na výšku 45,2 mm a šířku 60,6 mm. Ming-Chi Kuo navíc věří, že se i u těchto sluchátek dočkáme konektoru USB-C. Pouzdro má mít navíc zabudovaný reproduktor, aby jej uživatel mohl jednodušeji najít. Vylepšením v oblasti zvuku má být podpora formátu bezztrátového audia (ALAC).

I procesor se dočká vylepšení. Prozatím máme ve většině AirPods sluchátek procesor H1, AirPods Pro 2 mají ale přinést jeho příští generaci, pravděpodobně tedy H2. Ten má podporovat výše zmiňované Bluetooth 5.2 a kodek LC3. Tato sluchátka tak mají být první v řadě, která toto vylepšení přinesou.

AirPods Pro 2 mají podle analytiků přijít ve čtvrtém kvartálu tohoto roku, tedy pravděpodobně v říjnu. Spolu s jejich představením se ale předpokládá, že Apple ukončí prodej původních AirPods Pro, aby na sobě nekanibalizovaly.

AirPods Max 2

Největší, nejdražší a nejlepší nakonec. Ani u AirPods Max se podobně jako u klasických AirPods toho toliko nečeká. Moc zpráv o práci na další generaci těchto sluchátek zatím není, snad na jednu jedinou. Ta má zmiňovat práci na novém Bluetooth kodeku pro přenos hudby, díky němuž bude možné využít potenciál těchto sluchátek na maximum. Tak či tak existují zajímavé koncepty toho, jak by další generace AirPods Max mohla vypadat. Uživatelé samozřejmě volají po implementaci USB-C konektoru a MagSafe nabíjení přes pouzdro.

Zdroj: 9to5mac

Předchozí článek

Android spustil obrovskou kampaň proti Applu na vyřešení zelených a modrých bublin.

Následující článek

iPhone 14 Pro získá lepší OLED obrazovku než iPhone 14

Související články