iPhone 14 Pro získá lepší OLED obrazovku než iPhone 14

Apple bude údajně používat různé třídy OLED panelů mezi iPhone 14 a iPhone 14 Pro, což tyto dva modely dále odlišuje. Samsung Display, dodavatel Applu, bude údajně používat pokročilejší materiály pro modely iPhone 14 Pro, zatímco zůstane u materiálů předchozí generace pro iPhone 14 nižší úrovně, informoval v pondělí TheElec.

Lze očekávat lepší výkon i kvalitu

Přesněji řečeno, Samsung se chystá použít svou materiálovou sadu M12 na iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max – stejnou sadu materiálů OLED, jakou používají nadcházející skládací vlajkové lodě společnosti Samsung.

Sady materiálů OLED jsou specifické komponenty používané k vytvoření červených, zelených a modrých pixelů na displejích. Pokročilejší materiál by teoreticky mohl vést k lepšímu výkonu a účinnosti těchto displejů.

Samsung se chystá použít svou starší sadu materiálů M11 pro 6,1palcový a 6,7palcový model iPhone 14. Podle TheElec je tento krok učiněn s cílem snížit náklady.

Modely iPhone 14 nižší úrovně budou navíc používat nízkoteplotní polykrystalické křemíkové (LTPS) tenké tranzistorové (TFT) OLED panely, které jsou také méně pokročilé než nízkoteplotní polykrystalické oxidové TFT OLED panely navržené pro iPhone 14 Pro. a iPhone 14 Pro Max.

Důležité je, že o panelech LTPO TFT je známo, že jsou klíčovou součástí zobrazovací technologie Apple ProMotion, která umožňuje proměnnou obnovovací frekvenci 120 Hz.

Očekává se, že jihokorejský výrobce displejů dodá OLED panely pro všechny čtyři modely iPhone 14 v roce 2022, zatímco konkurenční LG Display dodá panely pro dva modely.

Předchozí článek

Nová generace AirPodů – co zatím víme o AirPods 4, Pro 2 a Max 2 

Následující článek

Apple najal zkušeného manažera Lamborghini, aby pracoval v týmu Apple Car

Související články

Jailbreak iOS 4.3.2: untethered jailbreak pro novou verzi iOS

Ani ne před týdnem se objevila nová verze iOS s ozačením 4.3.2. Aktualizace nepřinesla žádné převratné změny, pouze opravy bugů u iPadu 2 (kterého se ale paradoxně jailbreak netýká) a několika oprav bezpečnostních děr v systému. Přesto se ale velmi rychle přiřítil funkční jailbreak, se kterým můžete mít vaše zařízení v nejnovější verzi iOS a s jailbreakem.