Mac Mini Cover

Mac Mini 2021 přijde s aktualizovaným designem a více porty.

Přechod Applu na vlastní M1 čipy začal loni s aktualizací řady MacBook a Mac Mini. Oba dva dostali identický čip, který má pro profesionální použití svá omezení – to hlavně v možném počtu portů.

Podle Marka Gurmana Apple na letošní podzim plánuje obrovskou dávku novinek. Jedonu z nich má být i aktualizovaný Mac Mini. Ten se sice aktualizace dočkal už loni, ale letos to má být ještě o krok dál. Mac Mini 2021 se dočká po více než 10 letech nového designu. Pravděpodobně můžeme očekávat podobné rysy jako u iPadu Air / Pro či iMacu 2021 – ostré hrany a barvičky.

To hlavní se ale odehraje uvnitř. Vylepšený M1 čip, který má nést název M1X umožní přidání několika dalších vstupů / výstupů v zařízení. Aktuální Apple M1 je omezen na 2 USB-C Thunderbolt porty, z nich pouze jeden lze použít jako výstup pro monitor. Pro profesionální využití se tedy může jednat o téměř nepoužitelný stroj. Použití M1X má tyto problémy vyřešit.

Na nový Mac Mini se podle Gurmana můžeme těšit během několika příštích měsíců. Tento fakt podporuje domněnku, že Apple letos opět rozdělí své nové produkty do několika konferencí.

Zdroj: The Verge

OBRÁZKY: APPLE

Předchozí článek

Apple testoval TouchID pod displejem, do iPhonů 13 se ale nedostane.

Následující článek

Lightning - smrt boha blesku?

Související články

Carcassonne: slavná desková hra nyní i pro iPhone

Hru Carcassonne již pravděpodobně znáte a pokud ne, tak věřte, že je velmi oblíbená a sesbírala spoustu ocenění jako například „Hra roku“, které získala hned několikrát. Nyní přichází tato fenomenální hra v oficiálním portu na iPhone a později můžeme očekávat také iPad verzi.