Jak dopadl iPhone 13 při crash testu?

Zajímá vás, kolik toho vydrží iPhone13? Pojišťovací služba Allstate Protection Plans nedávno provedla svůj každoroční test odolnosti, který nešťastným iPhonům přináší řadu drop sekvencí ve jménu vědy. Poslední kolo hodnotí nové modely Apple iPhone 13 a iPhone 13 Pro.

iPhone 13 je odolný stejně dobře, jako jeho předchůdce

Po sérii testů navržených tak, aby simulovaly běžné scénáře náhodného poškození, plány Allstate Protection Plans určily, že odolnost iPhonu 13 a iPhonu 13 Pro je téměř stejná jako u iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro. Firma použila speciální zařízení, aby získala docela konzistentní výsledky při pádu iPhonu na betonový chodník.

Apple iPhone 13 přežil první pád lícem dolů ze šesti stop, ale jeho obrazovka chráněná Ceramic Shield praskla v jeho rozích při druhém pádu. V oblasti dopadu byly patrné záhyby na hliníkovém rámu. Stejný test provedený na iPhonu 13 Pro našel prasknutí displeje při prvním pádu, přičemž části skla zvyšovaly poškození. Stejné výsledky byly zaznamenány u obou variant iPhone 13 v ochranném koženém pouzdře.

Pro srovnání, loňský test zaznamenal jediný pokles, který způsobil prasknutí obrazovky na iPhone 12 a vážné poškození displeje na iPhone 12 Pro. Společnost nehodnotila účinnost případů v roce 2020.

Přecházíme na záložní testy pádu, iPhone 13 přežil dva pády a na třetině zobrazil poškození fotoaparátu a rohové praskliny. Širokoúhlé a teleobjektivy fotoaparátu iPhone 13 Pro a zadní sklo se při prvním pádu roztříštily. Je zajímavé, že iPhone 13 chráněný pouzdrem prošel dvěma pády, než utrpěl prasklý fotoaparát, zatímco iPhone 13 Pro pokrytý pouzdrem nepoškodily tři po sobě jdoucí pády.

V loňském roce iPhone 12 vykazoval odřené rohy a hrany po jednom pádu dolů, zatímco iPhone 12 Pro se rozbil na výkon podobný iPhone 13 Pro.

Celkově se nové telefony ukázaly být stejně odolné jako loňské modely, což by nemělo být překvapením, protože design byl do značné míry nezměněn, s výjimkou většího pole fotoaparátu na iPhone 13 Pro a mírného zvýšení obvodu a hmotnosti.

Jako u většiny pádových testů jsou zjištění Allstate Protection Plans spíše divadlem než vědou. Výkon v reálném světě závisí na mnoha proměnných, od výšky pádu až po úhel nárazu a povrchový materiál. To znamená, že použití dobře navrženého pouzdra přidává další vrstvu ochrany, která by mohla pomoci vyhnout se nákladným opravám.

Předchozí článek

Kyslíkový senzor v Apple Watch 6 je stejně dobrý jako nemocniční vybavení

Následující článek

Nová Beta 3 iOS 15.1 konečně umožňuje vypnout automatický makro režim u iPhonu 13 Pro.

Související články