Newsify: dobrá kombinace Reederu a Flipboardu

Pokud hledáte kvalitní RSS čtečku pro iOS zařízení, která podporuje Google Reader a je zdarma, Newsify je jasnou volbou.

Pokud hledáte kvalitní RSS čtečku pro iOS zařízení, která podporuje Google Reader a stojí pouze 20Kč, Newsify je jasnou volbou.

Za pomyslného krále RSS čteček byl vždy považován Reeder. Newsify se ho však pokusí sesadit. Dlouho jsem hledal čtečku s podporou Google Readeru, která by mi vyhovovala. Mé nároky nejsou velké, ale každé čtečce chyběla vždy nějaká funkce. Čtečka Newsify se však zdá být ve všech směrech dobrá a mohla by vyhovovat i vám.

Minimalistické rozhraní čtečky umožňuje pohodlné a ničem nerušené čtení zpráv. Defaultně je čtečka nastavena na denní režim (bílá barva s šedými prvky a černým písmem), ale nastavit si můžete i noční režim (černá barva s šedými prvky a nevýraznou bílou pro písmo), za kterou vám oči v horších světelných podmínkách určitě poděkují. Po přihlášení ke Google Reader účtu se načtou všechny zprávy a můžete začít číst.

Newsify nabízí dva druhy zobrazení článků. První je klasický seznam, kdy jsou jednotlivé články za sebou. Jak se mají řadit si určíte v nastavení (sestupně/vzestupně). Druhá možnost je zobrazení článků jako v novinách. Pokud znáte Flipboard, jste doma, funkce je totožná. Obě rozvržení jsou na prohlížení malých útržků RSS zpráv velmi pohodlné a je jen na vás, které zvolíte. Články můžete zobrazovat pomocí vestavěného prohlížeče, nebo lze zvolit Instapaper/Google/Readability Mobilizer v nastavení. Pokud už máte článek zvolený, na další lze přejít natažením článku nahoru, či dolů (release to refresh z Twitter app), nebo pomocí dvou šipek v dolní části. Dolní část je dále vyhrazená pro tlačítka režimu celé obrazovky, označení článků hvězdičkou a sdílení. A když se bavíme o sdílení, tak se nejedná jen o Twitter a Facebook, ale celou řadu služeb a akcí.

Akce: kopírovat link, odeslat článek emailem, Instapaper/Google/Readability Mobilizer a otevření v Safari

Služby: Delicious, Evernote, Facebook, Instapaper, Pinboard, Pocket, Readability, Tumblr a Twitter

Co se týče prohlížeče, je jednoduchý a rychlý. Obsahuje pouze tlačítka “zpět”, “vpřed”, “zastavit”, “obnovit” a tlačítko sdílení. Ovšem to bohatě stačí na všechny akce, které budete při čtení RSS zpráv potřebovat. Samozřejmostí je přehrávání vložených YouTube videí na stránkách.

Všechny odběry lze pohodlně spravovat z postranního panelu. K němu se dostanete kliknutím na tlačítko Subscriptions v levém horním rohu, nebo použitím swipe gesta z levé strany obrazovky směrem doprostřed. Tři první položky zabírají “všechny položky”, “nepřečtené” a “s hvězdičkou”. Zbytek už jsou složky odběrů, tak jak je máte v Google Readeru. Můžete je různě upravovat, přejmenovat, přesunout, smazat a pomocí tlačítka “+” i přidat další RSS pomocí hledání , nebo přímo pomocí zkopírovaného URL.

Postranní panel doplňují ještě dolní tlačítka pro obnovení odběrů a pro nastavení. V Nastavení je více položek, než byste od tak minimalistické čtečky na první pohled čekali. Některé už jsem zmínil v průběhu článku, pojďme se podívat na ty ostatní. Nastavení synchronizace Google Readeru je samozřejmostí. Nastavit můžete jak dlouho ponechávat články, jestli stahovat i mimo Wi-Fi, kolik položek maximálně synchronizovat a mnohé další. Dalších funkcí v nastavení je opravdu mnoho, zmíním tedy ty nejzajímavější. Nastavení fontu a jeho velikost, zobrazování náhledů, gesta pro pohyb články, synchronizace při scrollování a další. Aplikace podporuje zobrazení počtu nepřečtených položek na ikoně (badge).

Newsify je opravdu skvělá čtečka. Jediné co zamrzí, je absence Mac/Windows aplikace, ale od doby co mám v iOS Newsify, tak RSS zprávy jinde nečtu. Jinak splní snad většinu potřeb, co můžete od RSS čtečky pro iOS očekávat. A teď to nejlepší, za iOS universal aplikaci (jedna app pro iPad i iPhone) zaplatíte pouze 20Kč! Obě verze jsou stejně dobré a ani na malém displeji iPhonu nepřijdete o zážitek z čtení vašich oblíbených zpráv. Pokud stále váháte nad nějakou RSS čtečkou, jděte do Newsify. Doporučuji!

Newsify – 0,79€ – App Store Link

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Je náhodné přehrávání v iTunes opravdu náhodné?

Následující článek

První ukázky: Real Racing 3 již tento rok

Související články