Newsify: dobrá kombinace Reederu a Flipboardu

Pokud hledáte kvalitní RSS čtečku pro iOS zařízení, která podporuje Google Reader a je zdarma, Newsify je jasnou volbou.

Pokud hledáte kvalitní RSS čtečku pro iOS zařízení, která podporuje Google Reader a stojí pouze 20Kč, Newsify je jasnou volbou.

Za pomyslného krále RSS čteček byl vždy považován Reeder. Newsify se ho však pokusí sesadit. Dlouho jsem hledal čtečku s podporou Google Readeru, která by mi vyhovovala. Mé nároky nejsou velké, ale každé čtečce chyběla vždy nějaká funkce. Čtečka Newsify se však zdá být ve všech směrech dobrá a mohla by vyhovovat i vám.

Minimalistické rozhraní čtečky umožňuje pohodlné a ničem nerušené čtení zpráv. Defaultně je čtečka nastavena na denní režim (bílá barva s šedými prvky a černým písmem), ale nastavit si můžete i noční režim (černá barva s šedými prvky a nevýraznou bílou pro písmo), za kterou vám oči v horších světelných podmínkách určitě poděkují. Po přihlášení ke Google Reader účtu se načtou všechny zprávy a můžete začít číst.

Newsify nabízí dva druhy zobrazení článků. První je klasický seznam, kdy jsou jednotlivé články za sebou. Jak se mají řadit si určíte v nastavení (sestupně/vzestupně). Druhá možnost je zobrazení článků jako v novinách. Pokud znáte Flipboard, jste doma, funkce je totožná. Obě rozvržení jsou na prohlížení malých útržků RSS zpráv velmi pohodlné a je jen na vás, které zvolíte. Články můžete zobrazovat pomocí vestavěného prohlížeče, nebo lze zvolit Instapaper/Google/Readability Mobilizer v nastavení. Pokud už máte článek zvolený, na další lze přejít natažením článku nahoru, či dolů (release to refresh z Twitter app), nebo pomocí dvou šipek v dolní části. Dolní část je dále vyhrazená pro tlačítka režimu celé obrazovky, označení článků hvězdičkou a sdílení. A když se bavíme o sdílení, tak se nejedná jen o Twitter a Facebook, ale celou řadu služeb a akcí.

Akce: kopírovat link, odeslat článek emailem, Instapaper/Google/Readability Mobilizer a otevření v Safari

Služby: Delicious, Evernote, Facebook, Instapaper, Pinboard, Pocket, Readability, Tumblr a Twitter

Co se týče prohlížeče, je jednoduchý a rychlý. Obsahuje pouze tlačítka “zpět”, “vpřed”, “zastavit”, “obnovit” a tlačítko sdílení. Ovšem to bohatě stačí na všechny akce, které budete při čtení RSS zpráv potřebovat. Samozřejmostí je přehrávání vložených YouTube videí na stránkách.

Všechny odběry lze pohodlně spravovat z postranního panelu. K němu se dostanete kliknutím na tlačítko Subscriptions v levém horním rohu, nebo použitím swipe gesta z levé strany obrazovky směrem doprostřed. Tři první položky zabírají “všechny položky”, “nepřečtené” a “s hvězdičkou”. Zbytek už jsou složky odběrů, tak jak je máte v Google Readeru. Můžete je různě upravovat, přejmenovat, přesunout, smazat a pomocí tlačítka “+” i přidat další RSS pomocí hledání , nebo přímo pomocí zkopírovaného URL.

Postranní panel doplňují ještě dolní tlačítka pro obnovení odběrů a pro nastavení. V Nastavení je více položek, než byste od tak minimalistické čtečky na první pohled čekali. Některé už jsem zmínil v průběhu článku, pojďme se podívat na ty ostatní. Nastavení synchronizace Google Readeru je samozřejmostí. Nastavit můžete jak dlouho ponechávat články, jestli stahovat i mimo Wi-Fi, kolik položek maximálně synchronizovat a mnohé další. Dalších funkcí v nastavení je opravdu mnoho, zmíním tedy ty nejzajímavější. Nastavení fontu a jeho velikost, zobrazování náhledů, gesta pro pohyb články, synchronizace při scrollování a další. Aplikace podporuje zobrazení počtu nepřečtených položek na ikoně (badge).

Newsify je opravdu skvělá čtečka. Jediné co zamrzí, je absence Mac/Windows aplikace, ale od doby co mám v iOS Newsify, tak RSS zprávy jinde nečtu. Jinak splní snad většinu potřeb, co můžete od RSS čtečky pro iOS očekávat. A teď to nejlepší, za iOS universal aplikaci (jedna app pro iPad i iPhone) zaplatíte pouze 20Kč! Obě verze jsou stejně dobré a ani na malém displeji iPhonu nepřijdete o zážitek z čtení vašich oblíbených zpráv. Pokud stále váháte nad nějakou RSS čtečkou, jděte do Newsify. Doporučuji!

Newsify – 0,79€ – App Store Link

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Je náhodné přehrávání v iTunes opravdu náhodné?

Následující článek

První ukázky: Real Racing 3 již tento rok

Související články

Nový iPhone 4: Apple ztratil prototyp, máme první informace!

Do redakce internetovému magazínu Gizmodo se se dostal prototyp neznámého zařízení, který svým designem velice nápadně připomíná vylepšený iPhone, součástky přístroje na sobě nesou značky Apple a podobná konstrukce doposud nebyla v jiném přístroji k vidění. Apple se dokonce neoficiálně vyjádřil ve smyslu, že skutečně prototyp nového iPhone ztratil a chce ho zpět! Zní to slibně, co říkáte? Všechny novinky a informace o novém iPhone 4 najdete v našem článku.