Je náhodné přehrávání v iTunes opravdu náhodné?

Všimli jste si někdy, že náhodné přehrávání v iTunes, nebo na vašem iPodu a iPhonu není úplně náhodné?

Všimli jste si někdy, že náhodné přehrávání v iTunes, nebo na vašem iPodu a iPhonu není úplně náhodné?

Například pokud máte playlist o několika skladbách a začnete s náhodným přehráváním u třetí skladby, iTunes už vždy začne náhodné přehrávání touto třetí skladbou. To nevypadá moc jako náhodné přehrávání, že? Ale je, Apple jen přemýšlí o náhodném přehrávání jinak než ostatní.

Na fóru Ask Different se objevil dotaz, směřující k tomuto problému. Jeden uživatel jablečných produktů si stěžoval, že iTunes neumí ani takovou základní funkci, jako náhodné přehrávání písniček. Vždy začíná svými oblíbenými a pokaždé po nich následují další skladby, které jsou pokaždé stejné. Je jedno jak, či na jakém zařízení je spouští, prostě to nefunguje jako náhodné přehrávání. …Nebo ano?

Funguje to vcelku jednoduše. Jakmile kliknete na tlačítko náhodného přehrávání, iTunes si automaticky vygenereju a vytvoří náhodný seznam pro celou vaši knihovnu (a playlist/album/interpreta…). To má jednu nevýhodu a dvě výhody. Nevýhodou je, že se takto dostanete na “vzorec”, podle kterého se přehrává, takže máte stále stejné skladby pořád dokola ve stejném pořadí. Ovšem jednou výhodou je, že takto vytvořený náhodný seznam umožňuje přepínání na předchozí a další skladby, takže pokud se chcete vrátit na předchozí skladbu, neskočí jen další náhodně vygenerovaná, ale opravdu ta předchozí. Druhou výhodou je, že takto vlastně nenarazíte na žádnou skladbu znovu, takže se opravdu jedná o náhodné přehrávání a nemůže se stát, že byste po přepínání skladeb narazili po čase na nějakou znovu.

A řešení celého problému s opakujícími-se skladbami? Je to jednoduché, stačí vypnout náhodné přehrávání a znovu ho zapnout. Poté si iTunes vytvoří nový náhodný seznam a vy máte na dalších pár hodin vystaráno.

Zdroj: cultofmac.com

85 comments
  1. Jiné přehrávače řeší generování seznamu náhodných skladeb bez jejich opakování tak, že playlist generují až při zapnutí přehrávání, ne při aktivaci funkce náhodného přehrávání. To mi přijde uživatelsky příjemnější

  2. Mne to takto celkom vyhovuje, na iPhone si v playliste dám shuffle (bez opakovania celého playlistu dookola) a vytvorí náhodný zoznam, keď skončí dám shuffle znova a pustí ten playlist ale v inom poradí
    Takže toto prehrávanie mi celkom vyhovuje

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Macally SmartMate: zadní kryt pro iPad se Smart Coverem

Následující článek

Newsify: dobrá kombinace Reederu a Flipboardu

Související články