iPhone 12 dovedl Apple k největším ziskům v historii společnosti

Technologický gigant Apple uvedl, že jeho fiskální prodej iPhonů v prvním čtvrtletí vzrostl o více než 17% oproti předchozímu roku, což pro iPhone 12 znamenalo silný začátek.

Prodej iPhonů prudce vzrostl na dosud nejvyšší bod, protože nedočkaví fanoušci popadli nový iPhone 12 společnosti během prázdninové nákupní sezóny, a to navzdory pokračujícímu šíření koronaviru. Tři měsíce fiskálního prvního čtvrtletí společnosti Apple zahrnovaly uvedení nové řady telefonů, od nejlevnější verze iPhone 12 Mini až po nejdražší verzi iPhone 12 Pro Max. Nebylo to však všechno, co se dělo. Společnost také rozšířila svoji počítačovou řadu o nové přizpůsobené čipy podobné těm, které pohánějí její iPhony a iPady. A společnost Apple rozšířila své služby o nabídku digitální zdravotní třídy Apple Fitness Plus a balíček Apple One, který nabízí přístup k jeho televizním, hudebním a datovým úložným službám.

Rekordní zisk

Celkově vzato společnost Apple uvedla, že zaznamenala zisk téměř 28,8 miliard dolarů, což je o 30% více než ve stejném období loňského roku. To znamená 1,68 USD na akcii ze zisku, z celkových výnosů 111,4 miliard USD, což je samo o sobě více než 21% z loňských 91,8 miliard USD. Podle průzkumů zveřejněných společností Yahoo Finance také stačilo překonat průměrné odhady analytiků, které činily zisk 1,41 USD na akcii, z příjmů 103,3 miliard USD.

Pro Apple to vše přispělo k největším firemním ziskům a výnosům, jaké kdy měla. Poprvé také přinesl tržby společnosti Apple nad 100 miliard dolarů.

Akcie společnosti Apple uzavřely pravidelné obchodování se snížením téměř o 1% na 142,06 USD za akcii a poklesly téměř o další 2% v obchodování mimo pracovní dobu. Akcie společnosti letos zatím vzrostly téměř o 10%.

Růst společnosti Apple podtrhuje, jak moc jsme se všichni mohli spoléhat na technologické společnosti uprostřed pandemie COVID-19. Vzhledem k tomu, že nemoc vyvrcholila miliardami životů po celém světě a přinutila mnoho lidí jít do domácí do karantény, obrátili jsme se k počítačům, smartphonům, sociálním sítím a softwaru pro spolupráci, které nám pomohou pokračovat v práci a učení.

Profituje nejen Apple

Dříve ve středu Facebook zaznamenal velký nárůst tržeb, protože příjmy překonaly očekávání. Amazon zaznamenal „ rekordní poptávku “ za poslední rok, zejména během prázdninové nákupní sezóny, protože lidé se rozhodli nakupovat online, než aby odvážně nakazili v obchodech. Google a jeho mateřská společnost Alphabet také překonaly růžová očekávání Wall Street, protože obchodníci utrácejí velké částky, aby upoutali pozornost lidí online.

A Slack, aplikace pro obchodní spolupráci, byla prodána softwarovému gigantu Salesforce za 28 miliard dolarů, což je téměř dvojnásobek jeho hodnoty, než byla uvedena na trh v roce 2019.

Cook uvedl, že Apple pracuje na tom, aby pomohl komunitám zotavit se vytvořením programů, které povzbudí studenty ke studiu technologií a novým vývojářům k vytváření aplikací. Investují se také peníze na pomoc nadějným novým startupům.

„Jsme si dvojnásobně vědomi, že práce před námi všemi, abychom se dostali na konec této pandemie, obnovili normální život a prosperitu v našich čtvrtích a místních ekonomikách a budovali se smyslem pro spravedlnost, je hluboká a naléhavá,“ řekl Cook

Dosahování nových rekordů

Zdálo se, že se Apple v pandemii nejen orientoval, ale stal se pro ni ústřední odpovědí. Každý z podniků Apple rostl dvouciferným tempem, což ukazuje, jak se lidé po celý rok obraceli k jeho produktům zaměřeným na zábavu, zdraví a vzdělávání.

Zejména iPhone vykázal silný růst a dosáhl obratu 65,6 miliard USD, což je o více než 17% více než 56 miliard USD, které vykázal v loňském roce. A to navzdory tomu, že některé modely iPhone je od jejich uvedení v říjnu stále těžké najít.

Apple uvedl, že do konce března by měl mít dostatek iPhonů k uspokojení poptávky.

Ačkoli byl iPhone samostatnou součástí podnikání společnosti Apple, každá další divize společnosti vykázala tržby, které vzrostly nejméně o 20%. To zahrnovalo její podnikání v Macu, jehož tržby dosáhly téměř 8,7 miliard dolarů; iPad, který vzrostl na 8,4 miliardy USD; a „nositelná zařízení, domácnost a příslušenství“, jako jsou AirPods a HomePods, které dosáhly téměř 13 miliard dolarů.

Obchod se službami společnosti Apple, který zahrnuje předplacenou službu Apple TV Plus a Apple Fitness Plus, vzrostl na více než 15,7 miliardy USD.

Cook uznal, že úspěchy společnosti Apple jsou v rozporu s utrpením ve zbytku světa.

Předchozí článek

iPhone 13 uvede vylepšenou technologii Face ID a zajímavou novinku

Následující článek

Apple vydává nové varování: Udržujte svůj iPhone šest palců od kardiostimulátoru

Související články

Reportáž: Jak vypadalo zahájení prodeje iPhone 4 v ČR!

Už je to tady. 26.8.10 a iPhone 4 se začíná prodávat v České republice, a já chci být mezi prvními šťastnými majiteli. Dlouho jsem na tenhle den čekal, a mnoho si protrpěl (více na konci článku), příjemné ceny, které tuzemští operátoři nasadili, mě však jen utvrdili, že koupit iPhone 4 v Česku a ne v cizině bude nakonec asi nejlepší.