Návod: jak změnit velikost fontu v mobilním Safari

Potřebovali jste někdy změnit font na iPhone, iPadu nebo iPodu Touch? Mobilní Safari tuto funkci defaultně nenabízí, ale můžete si ji přidat sami, zde je návod.

Potřebovali jste někdy změnit font na iPhone, iPadu nebo iPodu Touch? Mobilní Safari tuto funkci defaultně nenabízí, ale můžete si ji přidat sami, zde je návod.

Samozřejmě můžete dvojitým tapnutím přiblížit obrazovku, ale občas je formátování stránky uzpůsobeno jinak a zvětšení či zmenšení fontu se může hodit. Mobilní iOS Safari tuto funkci nenabízí, můžete si pouze celou stránku přiblížit, nebo použít funkci Reader a font zvětšit. Díky chytrému Javascriptu však můžete font v mobilním Safari normálně zmenšovat a zvětšovat. Tuto funkci by mohl obsahovat nějaký budoucí update iOS, zatím však musíte použít tento způsob.

Návod:

  1. Otevřete si Safari na iPhone, iPadu, nebo iPod Touch, jděte na tuto stránku na pastebin.com a uložte si ji pod názvem “Zmenšit písmo”.
  2. Z pastebin zkopírujte kód pro zmenšení písma
  3. Klikněte na záložky v levém rohu a zvolte “Edit”. Klikněte na vytvořenou záložku “Zmenšit písmo” a vložte do URL adresy zkopírovaný javascriptový kód
  4. Uložte si záložku a nejlépe ji rovnou přesuňte do viditelné řádky záložek
  5. Načtěte si novou stránku a vyzkoušejte funkci tlačítka

Nyní udělejte stejný postup ještě jednou, nyní však záložku pojmenujte “Zvětšit písmo” a zkopírujte javascriptový kód pro její zvětšení. Hotovo! Nyní můžete pomocí těchto dvou tlačítek měnit font na stránkách.

Pokud stránku načtete znovu (reload/refresh), tak se font upraví do původní velikosti. Pokud máte na Mac a používáte Safari a synchronizaci záložek přes iCloud, můžete si záložky vytvořit na Macu a následně je budete mít i na iOS zařízení. Při kopírování kódů si dejte pozor, ať nezkopírujete nechtěné prázdné části, ale jen přesnou část kódu, jinak nemusí úprava fontu fungovat!

zdroj: marcos.kirsch.com.mx

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Mad Skills BMX: šílené závody na kolech

Následující článek

Flick Champions World Edition: pozor na spálené prsty

Související články
LED dioda
Číst více

iOS Tip: Výstrahy bleskem LED

Máme pro vás rychlý tip - výstrahy bleskem LED na příchozí hovory a SMS. Tuto vychytávku možná už znáte, protože je integrována do iOS poměrně dlouho, nicméně řada uživatelů o této možnosti zatím neví, což je velká škoda.