Náhlavní souprava pro smíšenou realitu od Applu by měla na trh dorazit koncem roku 2023

Analytik Ming-Chi Kuo uvádí, že u vyvíjených náhlavních souprav pro smíšenou realitu by jejich uvedení na trh mohlo být posunuto z počátku roku 2023 na později. Důvodem jsou problémy se softwarem, které způsobovaly delší zpoždění.

Zákazníci si budou muset počkat

Dlouho zvěstované vydání prvních náhlavních souprav od společnosti Apple bylo považováno za brzy očekávané, přičemž jejich masová výroba by měla začít začátkem roku 2023. Zatímco se však hardware připravuje na výrobu, další prvek může jeho skutečné vydání zpomalit.

Podle analytika TF Securities Ming-Chi Kua se může náhlavní souprava Apple AR a VR odložit na druhou polovinu roku 2023 kvůli „problémům souvisejícím se softwarem“. Kuo neuvádí, jaké by tyto problémy mohly být, ale mohou se týkat jeho operačního systému, známého jako realityOS nebo xrOS.

Zdá se, že zpoždění má vliv pouze na hromadné dodávky hotových výrobků, spíše než na samotnou výrobu. Kuo počítá, že harmonogram dodávek komponent bude stále v první polovině roku 2023, možná ve druhém čtvrtletí. Zpoždění dodávek by však mohlo dodavatele potrápit, protože náhlavní souprava je považována za „další kritický růstový faktor pro optický průmysl“. Dodavatelé, jako jsou Largan, Genius, Cowell, Primax a další, o kterých se předpokládá, že jsou v dodavatelském řetězci náhlavních souprav, mohou být v souvislosti se zpožděním zraněni „náhodou na trhu“.

Navzdory pozdní dodávce Kuo neví, zda dojde ke zpožděné mediální události, která by odpovídala zpožděným dodávkám náhlavních souprav, což by takovou událost posunulo později než dříve odhadovaný leden. Kuo varuje, že pokud je časový rámec mezi událostí a odesláním produktů příliš dlouhý, „škodí to propagaci a prodeji“.

Pokud jde o to, kolik náhlavních souprav by Apple mohl vyrobit, Kuo říká, že prognóza bude „pravděpodobně méně než 500 000 kusů“ pro rok 2023, což je pokles oproti tržnímu konsenzu 800 000 až 1,2 milionu kusů.

Předchozí článek

Oběti havárie v Apple Store žalují Apple kvůli tomu, že ji šlo „100% předejít“

Následující článek

ITC shledala společnost Apple vinnou z porušení patentu na sledování srdeční frekvence

Související články