Oběti havárie v Apple Store žalují Apple kvůli tomu, že ji šlo „100% předejít“

Apple, vývojáři nákupního centra a řidič odpovědný za zničení obchodu Apple Derby Street v Hinghamu v Massachusetts, všichni jsou žalováni koalicí obětí, všichni tvrdí, že nebylo uděláno dost, aby se incidentu zabránilo. Jeden muž zemřel a 19 bylo zraněno při incidentu z 21. listopadu, kdy Bradley Rein projel se svým SUV předním oknem obchodu. Rein od té doby tvrdil, že to byla nehoda, a Tim Cook oběti navštívil .

Podle Boston Herald blíže nespecifikovaný počet obětí žaluje Apple a další. Právník Sheff & Cook Doug Shef novinářům řekl, že zastupuje „několik“ obětí.

“Naši odborníci nám říkají, že této katastrofě se dalo 100% předejít,” řekl Shef. “Potřebovali jednoduše umístit několik zábran nebo patníků mezi prostor na parkovišti, kde byl rušný prázdninový provoz, a veřejnost.”

Řidič s autem přeskočil obrubník a vyjel asi 30 stop od silnice k přednímu oknu Apple Store. Není jasné, jak rychle řidič jel, a tvrdil, že měl přilepenou nohu na plynu a nehodu způsobil.

Sheff tvrdil, že „k haváriím obchodů dochází tisíckrát za rok,“ a že 46 % z nich mělo za následek zranění, 8 % zahrnovalo smrtelné úrazy.

“Chceme napravit křivdu, která existuje,” pokračoval Sheff. Spíše než aby žaloval o jakoukoli konkrétní částku, řekl, že oběti by „rády viděly více objasnění těchto druhů bezpečnostních zařízení a samozřejmě, aby byly tyto rodiny celistvé“.

Apple ani majitel nákupního centra WS Development se nevyjádřili.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Jak funguje baterie iPhonu?

Následující článek

Náhlavní souprava pro smíšenou realitu od Applu by měla na trh dorazit koncem roku 2023

Související články