Oběti havárie v Apple Store žalují Apple kvůli tomu, že ji šlo „100% předejít“

Apple, vývojáři nákupního centra a řidič odpovědný za zničení obchodu Apple Derby Street v Hinghamu v Massachusetts, všichni jsou žalováni koalicí obětí, všichni tvrdí, že nebylo uděláno dost, aby se incidentu zabránilo. Jeden muž zemřel a 19 bylo zraněno při incidentu z 21. listopadu, kdy Bradley Rein projel se svým SUV předním oknem obchodu. Rein od té doby tvrdil, že to byla nehoda, a Tim Cook oběti navštívil .

Podle Boston Herald blíže nespecifikovaný počet obětí žaluje Apple a další. Právník Sheff & Cook Doug Shef novinářům řekl, že zastupuje „několik“ obětí.

“Naši odborníci nám říkají, že této katastrofě se dalo 100% předejít,” řekl Shef. “Potřebovali jednoduše umístit několik zábran nebo patníků mezi prostor na parkovišti, kde byl rušný prázdninový provoz, a veřejnost.”

Řidič s autem přeskočil obrubník a vyjel asi 30 stop od silnice k přednímu oknu Apple Store. Není jasné, jak rychle řidič jel, a tvrdil, že měl přilepenou nohu na plynu a nehodu způsobil.

Sheff tvrdil, že „k haváriím obchodů dochází tisíckrát za rok,“ a že 46 % z nich mělo za následek zranění, 8 % zahrnovalo smrtelné úrazy.

“Chceme napravit křivdu, která existuje,” pokračoval Sheff. Spíše než aby žaloval o jakoukoli konkrétní částku, řekl, že oběti by „rády viděly více objasnění těchto druhů bezpečnostních zařízení a samozřejmě, aby byly tyto rodiny celistvé“.

Apple ani majitel nákupního centra WS Development se nevyjádřili.

Předchozí článek

Jak funguje baterie iPhonu?

Následující článek

Náhlavní souprava pro smíšenou realitu od Applu by měla na trh dorazit koncem roku 2023

Související články