TSMC možná vybuduje v Singapuru obří továrnu na čipy za miliardy dolarů

Výrobce čipů pro Apple, TSMC, údajně jedná o vybudování velkého nového výrobního závodu v Asii jako součást opatření k řešení globálního nedostatku čipů. Vzhledem k tomu, že její nová továrna v Arizoně v hodnotě 12 miliard dolarů je zpožděna, TSMC údajně vede předběžné rozhovory se singapurskou radou pro hospodářský rozvoj o výstavbě nového závodu.

Co zatím víme?

Podle Wall Street Journal zatím žádné rozhodnutí nepadlo, ale TSMC vyjednává, aby místní vláda pomohla projekt financovat. Údajně se několik vlád pokoušelo přilákat výrobce procesorů, konkrétně aby snížily globální závislost na Tchaj-wanu a Číně.

“Zajištění dodavatelských řetězců pro základní komponenty je pro singapurskou vládu klíčovou záležitostí,” řekl publikaci blíže nespecifikovaný zdroj, “a jde ve stopách USA a Japonska.”

Samostatný zdroj uvádí, že TSMC se chystá vybudovat zařízení na výrobu 7nanometrových a 28nanometrových procesorů. Ty se používají v některých chytrých telefonech, ale jsou více k vidění v autech a dalších zařízeních.

Pro potenciální singapurskou továrnu není známo žádné konkrétní umístění ani odhad rozpočtu, ale TSMS se údajně v tomto finančním roce pohybovala mezi 40 miliardami a 44 miliardami dolarů na celkové kapitálové výdaje.

Singapur je již domovem mnoha výrobců procesorů, včetně těch, kteří dodávají nebo dodávali Apple. Zahrnují technologii Micron, o které se předpokládá, že dodává flash paměť pro iPhone. Samotný Apple má v Singapuru dlouhou historii, Tim Cook nedávno oslavil 40 let od doby, kdy tam společnost začala vyrábět Apple II.

Předchozí článek

Budoucí Apple Watch mohou pohybovat svou baterií, aby poskytovaly hmatovou zpětnou vazbu

Následující článek

Nová technologie společnosti Apple by mohla vytvořit neviditelné vstupní oblasti na rámech

Související články