Podle analytika bude mít iPhone 15 Touch ID na obrazovce a iPhone Fold dorazí v roce 2024

Sotva vyšel iPhone 13, už se naplno připravují plány na nadcházející modely. V poznámce pro investory poznamenal analytik společnosti Apple Ming-Chi Kuo, že Touch ID pod displejem dorazí v roce 2023. Také se uvedlo, na kdy se očekává dlouho očekávaný skládací iPhone.

Co v poznámce pro investory stojí?

Poznámka se zabývá podrobnostmi o finančních vyhlídkách dodavatelů komponent Apple pro iPhone. V poznámce však Kuo stanovil časovou osu pro návrat Touch ID do celé řady iPhonů Apple a kdy očekává dodání skládacího iPhonu.

Kuo připisuje roční skluz pro Touch ID pod displejem a skládací iPhone nižší, než se očekávalo ve vývoji. V poznámce však není jasně uvedeno, čemu lze přičíst zastavení vývoje. Znovu se také diskutuje o iPhone 2022 SE s 5G, bez změny harmonogramu z jeho předchozích zpráv. Opakuje se také nový a dostupnější 6,7-palcový iPhone, displej s děrovacím otvorem a 48-megapixelový fotoaparát, který dorazí do iPhonu v roce 2022.

Také v poznámce říká, že pozdější než očekávané zavedení funkcí poškodí dodávky iPhonů v letech 2022 a 2023. Zprávy o testování Touch ID v iPhonu příští generace se vynořily v lednu 2021, přičemž stávající Face ID doprovázel nový optický systém na obrazovce. V březnu Kuo předpovídal, že Apple nepřidá Touch ID na iPhone 13, což ukazuje na data dodavatelského řetězce.

Kuo se zaměřil na koncept skládacího iPhonu v květnu 2021. Tehdy řekl, že první skládací iPhone od Applu bude mít 8-palcový QHD+ displej. Předpokládá se, že displej bude mít rozlišení 3200 x 1800 pixelů. Pokud je zpráva přesná, je to panel s vyšším efektivním rozlišením než 7,3-palcová obrazovka QXGA+ Samsung Fold s poměrem 16:9.

Kuo původně řekl, že Apple bude v roce 2023 vyrábět mezi 15 miliony a 20 miliony skládacích jednotek iPhone. Podle nejnovější zprávy však Kuo věří, že bude připraven na tradiční sezónu iPhonů, ale na podzim roku 2024.

Předchozí článek

iPhony 13 v rukou prvních uživatelů.

Následující článek

iPhone 13 Pro se nevleze na nabíječku MagSafe Duo!

Související články