Mrazík pro iPhone: Kdo Nastěnku chce za ženu? (videorecenze)

Po Poldovi 2 přichází na iPhone/iPad další povedená česká adventura. A protože je Silvestr, není to nikdo jiný než Mrazík! Koukněte na videorecenzi, kde uvidíte dojmy z hraní.

Po Poldovi 2 přichází na iPhone/iPad další povedená česká adventura. A protože je Silvestr, není to nikdo jiný než Mrazík! Koukněte na videorecenzi, kde uvidíte dojmy z hraní.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=A20XIqlNFWk[/youtube]
Hra je od českých tvůrců Bohemia Interactive, kteří tuto hru vydali již před deseti lety na PC. Jedná se starou dobrou point-and-click adventuru se vším co k tomu patří, tedy sbírání předmětů, kombinování s nimi v inventáři a samozřejmě řešení hádanek a úkolů. Prožijete známé příběhy z Mrazíka, avšak není to úplně přesná kopie filmu, jsou zde věci navíc.

Mrazíka provází skvělá pohádková atmosféra, kterou cítíte na každém kroku. Tomu dopomáhá hezká grafika a povedený dabing postav (Pařez od Martina Dejdara mě opravdu dostal 🙂 )a to vše je podkresleno krásnou hudbou. Příběh prožijete jak v roli Nastěnky, tak v kůži bohatýra Ivana.
Ovládání je uzpůsobeno dotykovému displeji, které adventurám dobře sedne. Druhou možností je pomocí starého způsobu přejížděním myši, avšak to již není na iPhonu tak praktické.
V Mrazíkovi najdete 4 dějství, ve kterých se prostřídáte na různých lokacích ve všech ročních obdobích za Nastěnku a Ivánka. To je tedy slušná porce zábavy. Úkoly jsou většinou logické a ne nijak těžké, pokud se však zaseknete, na internetu najdete radu. Vyskytlo se i pár chybiček, stalo se mi například, že hra jednou zamrzla, naštěstí se po chvilce rozjela.

Hra je vytvořena v klasické verzi pro iPhony, ale také i v HD verzi pro iPhone 4 a iPad. Je tedy na vás, kterou si vyberete, rozdíl mezi nimi je také kromě vyššího rozlišení i v ceně.

Jak je vidno i z videorecenze, hra nás velice okouzlila a přestože se může zdát, že je pouze pro děti, okouzlí i dospělé a konečně i na vašem iPhonu i iPadu zažijete kouzlo Mrazíka díky šikovným českým tvůrcům.

Hodnocení: 4/5

Mrazík – 3,99 € – AppStore link

Mrazík HD – 5,99 € – AppStore link

4 comments
  1. Mrazíka jsem hrála strašně ráda jako malá, velmi povedená hra :).

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Trucks and Skulls: Brutální Angry Birds na kolech (videorecenze)

Následující článek

iPhoneTips.cz přeje všem svým čtenářům šťastný nový rok 2011!

Související články
Číst více

10 nejlepších iOS aplikací za rok 2012

Rok 2012 byl plný nových aplikací, her a překvapení. Nyní se pomalu blíží ke konci a je čas na zhodnocení z oblasti aplikací a her na App Store. Přinášíme vám proto žebříček deseti nejlepších aplikací za rok 2012.