Mrazík pro iPhone: Kdo Nastěnku chce za ženu? (videorecenze)

Po Poldovi 2 přichází na iPhone/iPad další povedená česká adventura. A protože je Silvestr, není to nikdo jiný než Mrazík! Koukněte na videorecenzi, kde uvidíte dojmy z hraní.

Po Poldovi 2 přichází na iPhone/iPad další povedená česká adventura. A protože je Silvestr, není to nikdo jiný než Mrazík! Koukněte na videorecenzi, kde uvidíte dojmy z hraní.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=A20XIqlNFWk[/youtube]
Hra je od českých tvůrců Bohemia Interactive, kteří tuto hru vydali již před deseti lety na PC. Jedná se starou dobrou point-and-click adventuru se vším co k tomu patří, tedy sbírání předmětů, kombinování s nimi v inventáři a samozřejmě řešení hádanek a úkolů. Prožijete známé příběhy z Mrazíka, avšak není to úplně přesná kopie filmu, jsou zde věci navíc.

Mrazíka provází skvělá pohádková atmosféra, kterou cítíte na každém kroku. Tomu dopomáhá hezká grafika a povedený dabing postav (Pařez od Martina Dejdara mě opravdu dostal 🙂 )a to vše je podkresleno krásnou hudbou. Příběh prožijete jak v roli Nastěnky, tak v kůži bohatýra Ivana.
Ovládání je uzpůsobeno dotykovému displeji, které adventurám dobře sedne. Druhou možností je pomocí starého způsobu přejížděním myši, avšak to již není na iPhonu tak praktické.
V Mrazíkovi najdete 4 dějství, ve kterých se prostřídáte na různých lokacích ve všech ročních obdobích za Nastěnku a Ivánka. To je tedy slušná porce zábavy. Úkoly jsou většinou logické a ne nijak těžké, pokud se však zaseknete, na internetu najdete radu. Vyskytlo se i pár chybiček, stalo se mi například, že hra jednou zamrzla, naštěstí se po chvilce rozjela.

Hra je vytvořena v klasické verzi pro iPhony, ale také i v HD verzi pro iPhone 4 a iPad. Je tedy na vás, kterou si vyberete, rozdíl mezi nimi je také kromě vyššího rozlišení i v ceně.

Jak je vidno i z videorecenze, hra nás velice okouzlila a přestože se může zdát, že je pouze pro děti, okouzlí i dospělé a konečně i na vašem iPhonu i iPadu zažijete kouzlo Mrazíka díky šikovným českým tvůrcům.

Hodnocení: 4/5

Mrazík – 3,99 € – AppStore link

Mrazík HD – 5,99 € – AppStore link

4 comments
  1. Mrazíka jsem hrála strašně ráda jako malá, velmi povedená hra :).

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Trucks and Skulls: Brutální Angry Birds na kolech (videorecenze)

Následující článek

iPhoneTips.cz přeje všem svým čtenářům šťastný nový rok 2011!

Související články