Moment Lenses: iPhone objektivy pro profi fotografy

Většina profesionálních fotografů velmi dobře ví, že moderní iPhony disponují takovým fotoaparátem, který je schopen kvalitního záběru. Profesionality se ovšem nedočkal při focení, jelikož mu zcela schází objektivy a ty, které byly doposud na trhu, nebyly schopné přinést to, co by skutečný fotograf očekával. Velkou změnou jsou profesionální objektivy pro iPhone, které rozhodně nejsou žádnými drobečky, ale postarají se o dokonalou fotografii.

Objektivy nesou název Moment Lenses a jedná se o pár masivních objektivů, konkrétně jde o jeden teleobjektiv a o objektiv se širokým záběrem. Každý z nich má na sobě stejnou cenovku a to 100 dolarů, tedy něco kolem 2500 Kč, což rozhodně není malá investice. Pokud se na ně podíváme trochu blíže, tak zjistíme, že se nejedná o malý gadget, ale o skutečnou fotovýbavu, která na sebe snadno strhne pozornost. Většina objektivů pro iPhony je dělána tak, aby byla co nejmenší a u těchto modelů se o to výrobce záměrně ani nesnažil.

Každý z objektivů je nejen poměrně velký, ale i těžký. Rozhodně není doporučené je jen tak pohodit do tašky, kde jsou klíče a jiné ostré předměty, které by mohly čočky objektivů poškodit. Řada uživatelů si zvykla na používání digitálního přibližování, jenže problém tohoto ZOOMu je ten, že je vždy na úkor kvality. Toho se s teleobjektivem na iPhone nemusíte obávat. Snímky jsou dokonale ostré a dokáží výrazně přiblížit jakoukoliv událost.

Výrobce se zaměřil i na širokoúhlý objektiv, protože velmi dobře ví, že to je jeden z těch, co většina uživatelů postrádá. Když nemá fotograf dostatek prostoru, jen těžko zachytí do svého záběru všechny objekty, které si přál vyfotit. Se širokoúhlým objektivem série Moment Lenses už se toto nestane. Pro uživatele je i výhodou, že si může koupit jakou čočku potřebuje a nemusí si kupovat hned celý set.

Co se týče samotného připevňování k iPhonu, tak to bohužel nelze vyřešit přes magnetické kroužky, protože by tak těžký objektiv neudržely, ale je to vyřešeno přes nenápadný nástavec, který dokonale přilne přímo k tělu iPhonu. Na nástavci drží objektivy opravdu pevně a uživatel si teprve tehdy může u focení připadat jako profesionál a to i přes skutečnost, že fotí s telefonem.

Předchozí článek

4 příslušenství pro rozšíření místa v iPhonu/iPadu

Následující článek

Potřebné příslušenství k Apple iWatch

Související články

iPhone OS 4.0: Apple představil funkce nejlepšího mobilního OS

Včera večer Apple představil svůj nový operační systém, který bude v létě dostupný pro zařízení iPhone, iPod Touch a iPad. Nová verze iPhone OS 4 bude mohutně vylepšená stávající verze, které přibudou specialitky jako multitasking, vylepšený Mail, iBook store, nebo třeba nová herní sociální síť Game Center. Novinek bude celkem víc než 100, my se podíváme na ty nejvýznamnější.