Samsung u Applu končí. Alespoň částečně.

Naprostá většina komponentů pro iPhony je vyráběna jinými výrobci než je Apple. Například display bývá od LG, procesor od TSMC nebo Samsungu a fotoaparát od Sony. Celé se to pak složí dohromady v továrnách Foxconnu a putuje přímo na pult Apple Storů. U nového iPhonu 7 by měla nastat změna. 

Ve vnitřnostech iPhonů 6, 6 Plus, 6S a 6S Plus jste doposud měli šanci získat procesor od Samsungu, nebo od TSMC. Vtip je v tom, že nikdo neví, jaký iPhone zrovna dostane a to se mnohým zákazníkům nelíbilo. I když se podle průzkumů výkon mezi nimi nijak výrazně nelišil. To se v letošním typu má změnit. Ne, kvůli již zmíněnému problému u zákazníků, ale kvůli patentovým sporům Applu se Samsungem. Podle zahraničních zdrojů má letos 100% A10 procesorů pocházet od výrobce TSMC.

Co to znamená pro nás? Prakticky nic. Jako vždy nám Apple na keynote slíbí nárůst výkonu o x procent, takže porovnávat je se staršími modely bude bezvýznamné.

iPhone 7
Bude takto vypadat iPhone7? Uvidíme.. (Zdroj: MacRumors.com)

Předchozí článek

Jak by vypadala 3D tiskárna od Applu?

Následující článek

Internet za poslední týden 2/2016

Související články
Číst více

Helikoptéra ovládaná iPhonem

Hry na iPhonu jsou skvělé, je možné je hrát do omrzení, ovšem stále to není ono, stále je to jen jako. Opravdový prožitek může změnit skvělá hračka, kterou je RC helikoptéra na ovládání skrze iPhony, iPody a iPady.