Samsung u Applu končí. Alespoň částečně.

Naprostá většina komponentů pro iPhony je vyráběna jinými výrobci než je Apple. Například display bývá od LG, procesor od TSMC nebo Samsungu a fotoaparát od Sony. Celé se to pak složí dohromady v továrnách Foxconnu a putuje přímo na pult Apple Storů. U nového iPhonu 7 by měla nastat změna. 

Ve vnitřnostech iPhonů 6, 6 Plus, 6S a 6S Plus jste doposud měli šanci získat procesor od Samsungu, nebo od TSMC. Vtip je v tom, že nikdo neví, jaký iPhone zrovna dostane a to se mnohým zákazníkům nelíbilo. I když se podle průzkumů výkon mezi nimi nijak výrazně nelišil. To se v letošním typu má změnit. Ne, kvůli již zmíněnému problému u zákazníků, ale kvůli patentovým sporům Applu se Samsungem. Podle zahraničních zdrojů má letos 100% A10 procesorů pocházet od výrobce TSMC.

Co to znamená pro nás? Prakticky nic. Jako vždy nám Apple na keynote slíbí nárůst výkonu o x procent, takže porovnávat je se staršími modely bude bezvýznamné.

iPhone 7
Bude takto vypadat iPhone7? Uvidíme.. (Zdroj: MacRumors.com)

Předchozí článek

Jak by vypadala 3D tiskárna od Applu?

Následující článek

Internet za poslední týden 2/2016

Související články

iPad v autě: Subaru STi s tabletem místo autorádia

Příznivci iPadu mají opět co obdivovat. Firma Scosche představila nové řešení použití Apple iPad v automobilu. Jak si můžete všimnout na videu, místo autorádia firma vyvinula speciální držák a kabel pro propojení s audio-systémem v automobilu. iPad v autě vypadá impozantně!