Molemageddon: recenze nové české hry a vyhlášení výherců

O hře nesoucí název Molemageddon jsme již psali při příležitosti jejího představení spolu s oznámením soutěže o 10 promo kódů. Kdo tedy vyhrál a jaká vlastně hra je ve své finální verzi?

O hře nesoucí název Molemageddon jsme již psali při příležitosti jejího představení spolu s oznámením soutěže o 10 promo kódů. Kdo tedy vyhrál a jaká vlastně hra je ve své finální verzi?

Molemageddon je nová česká hra (i když tvořena také slovenským grafikem, i tak ale vlastně stále z „našich končin“), která má reálnou šanci si nějakou chvíli pobýt na prvním místě českého App Store. Nechybí jí totiž originální grafika ani zvuky a super zpracování.

Hodně mě překvapilo množství jednotlivých herních módů, jelikož mě ani nenapadlo, že by šlo vůbec nějaké pro bezhlavé třískání krtků vymyslet. Tady se to ovšem povedlo, a to náramně. Klasický mód nabízí v podstatě nekonečné mlácení, nesmí vám ovšem utéci tři krtci (jedná se tedy v podstatě o hru na životy), což se možná může zdát v nejjednodušším módu opravdu hodně, v tom nejtěžším ovšem budete prosit, aby krtci alespoň trochu zpomalili. Další možností je hra na čas kde musíte za jednu minutu pomlátit co nejvíce krtků. Největší šílenost je ale „Mole madness“, ve kterém sice máte pouze 30 vteřin, krtků se vám ovšem bude vysmívat opravdu hodně a v nejtěžším módu jde již opravdu o „krtko-šílenství“, u kterého se opravdu zapotíte a stejně pravděpodobně všechny krtky nestihnete třísknout.

Ve všech zmíněných módech máte také na výběr ze tří lokalit, které se liší, samozřejmě kromě vzezření, také počtem krtinců a tím pádem i obtížností. Ze začátku máte ovšem odemknutu pouze první lokalitu a další se odemykají v zatím nezmíněném příběhu. Ten je sice poměrně jednoduchý, ale zábavný díky rozmanitosti a doprovodným průpovídkám.

Své výkony můžete sdílet na Twitter či Facebook a poměřovat tak své výkony s ostatními. Snad pouze prozatím chybí alespoň lokální tabulka nejlepších výkonů, vývojář ovšem velmi ochotně naslouchá připomínkám, takže pokud bude více takových žádostí, určitě s tím něco rád udělá.

Super je, že jednotlivé módy, počet krtinců i rychlost a množství krtků jsou opravdu úměrné dané obtížnosti, a tak je snad zcela nemožné nenajít „ten správný“ mód, jež vás bude opravdu bavit a zároveň bude optimální svou obtížností.

Abyste to ale neměli příliš snadné, jsou ve hře dva typy krtků. Obyčejný, kterého stačí praštit pouze jednou a raději zaleze, ale také jeho „chytřejší“ varianta, která si vzala helmu. Tu totiž musíte nejdříve rozbít a pak záškodníka praštit ještě jednou, jinak se vám jen vysměje a zaleze ve zdraví zpět pod zem.

V poslední době už jsem na iPhonu vůbec nehrál, jelikož mě tak nějak všechny známé tituly zkrátka přestaly zajímat, s Molemageddonem ovšem znovu vesele vybíjím baterii a opravdu mě to baví. Těžko říci, jestli je to grafikou, zvuky nebo zpracováním… nebo vlastně ne, je to jasné. Molemageddon je prostě super ve všech ohledech a ještě s ním nějakou dobu strávím. Neměli-li jste to štěstí a Molemageddon vyhrál někdo jiný, na App Store je za 0,79 €, což je myslím částka, nad kterou není důvod díky zábavnosti přemýšlet.

Navíc si Molemageddon bez sekání zahrají i majitelé iPhonu 3G, což se bohužel o mnoha jiných, a to i těch velmi nenáročných her říci nedá, zároveň ale nechybí ani grafika upravená pro Retina displej.

Molemageddon – 0,79€ – AppStore link

Vyhlášení 10 výherců promo kódů hry Molemargeddon:

@avyrosenfarb@prazakj@filletzz@CZPospec@Flaja_@12lupik21@d0nutnomnom@JanHajfler@MarekZelezny@MichalCerny

Prosíme majitele těchto 10 účtů, ať nám napíší na Twtter @iPhoneTipscz svůj email. Gratulujeme!

6 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Dvojrecenze: Monster Soup a Call of Mini: Zombies

Následující článek

Cut the Rope Experiments: Om Nom je zpět a opět hladový

Související články