Dvojrecenze: Monster Soup a Call of Mini: Zombies

Recenze dvou her, kde v první budete zachraňovat polévkovou planetu před mrazícím superpadouchem a ve druhé střílet do davu zombie, dokud vám nedojdou náboje.

Dnes se podíváme na na dvě hry, které sé od sebe liší tolik, že to snad ani víc nejde. V té první, nazvané zajímavě “Moster Soup”, si vyzkoušíte svůj rychlý postřeh, zatímco v Call of Mini: Zombies budete střílet tak dlouho, dokud vám nedojdou náboje nebo z toho nezešílíte (co přijde dříve). Obě hry jsou také univerzální aplikace pro iPhone i iPad, takže si na své přijdou opravdu všichni.

Monster Soup

Hra Monster Soup je oddychovka jako vyšitá. Na polévkovou planetu, kterou obývají polévkové příšerky, totiž dorazil superpadouch z Pluta, který nemá v úmyslu nic jiného než celou planetu zmrazit, a její osazestvo tak do posledního zahubit. Abyste tyto nebohé příšerky zachránili, budete muset nažhavit svůj postřeh a rychlý úsudek.

Záchrana bude totiž spočívat v tom, že se budete snažit pospojovat rozházené příšerky podle stejných barev, a získávat za to body. Samozřejmě čím více jich spojíte, tím víc bodů v součtu dostanete, a jakmile dosáhete určitého počtu, postupujete do dalšího levelu, kde bude vše o něco rychlejší a tím pádem samozřejmě složitější.

Nepodaří-li se vám příšerky spojit dříve než narazí do vrchního okraje, postupně zamrznou, a vám se tak zmenší hrací plocha, která když zamrzne celá, hra pro vás končí. Nehažte ale flintu do žita, neboť spojením pěti a více příšerek stejné barvy můžete dosáhnout různých bonusů, které vám můžou například zdvojnásobit skóre nebo kousek zamrzlé hmoty rozpustit. U hry tak musíte přemýšlet, abyste příšerky spojovali co nejefektivněji, a získali tak vo nejvíce bonusů. Najdete zde také hromadu achievementů k odemknutí a lokální žebříček včetně podrobných statistik toho, jak si vedete.

Celkově je hra velice pěkně udělaná, a to od nápadu přes grafiku až po zvuky, a tak vlastně nemám co vytknout. Jako oddychovka je perfektní – tím spíše, že stojí pouze 79 centů a za tuto cenu dostanete jak verzi pro iPhone, tak i pro iPad. Moje hodnocení: 80%. Hru jsem hrál ve verzi 1.0.2.

Monster Soup – 0,79€ – App Store link (iPhone/iPad)

Call of Mini: Zombies

A nyní úplně z jiného soudku. Tato hra totiž potěší všechny ty, kdo rádi ve svém volném čase střílí do davu zombie nejrůznějšími zbraněmi od kulometů přes brokovnice a raketomety až třeba po světelný meč. Call of Mini: Zombies bych dokonce označil za určitý druh RPG, neboť střílením nemrtvých nepřátel získáváte peníze, za které pak vylepšujete úplně všechno, na co si vzpomenete – jen každá zbraň má několik vlastností na vylepšení a potom tu je ještě zbroj, odemykání nových zbraní a také postav, které mají specifické vlastnosti (dělník dokáže rychle běhat i s raketometem, zatímco chirurg se zase sám uzdravuje).

Zombie budete střílet na několika mapách, které se vybírají poměrně náhodně. Hra je rozdělena do “dní”, jejichž postupem kromě odemykání zbraní objevujete i nové druhy zombie, které vás často překvapí. Tak třeba kromě těch obyčejných můžete potkat kyselinu plivající sestřičky, policisty, co hází granáty, nebo obra, na jehož sundání vypotřebujete snad polovinu svého zásobníku.

Hra Call of Mini: Zombies vám vydrží opravdu dlouho (opravdu, opravdu dlouho), ale vidím ji jako hru, kterou si zahrajete každý den deset minut, než že byste ji hráli tři hodiny v kuse. Na hře se mi velice líbí to, že je pravidelně aktualizovaná, a to včetně nových map, zbraní i postav, takže se máte vždy na co těšit. Hranatá grafika se nemusí každému líbit, ale neurazí. Moje hodnocení: 70%. Hru jsem hrál ve verzi 1.3.

Call of Mini: Zombies – 0,79€  (lite verze) – App Store link (iPhone/iPad)

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Reckless Getaway: útěk strážcům zákona s kufrem plným bankovek

Následující článek

Molemageddon: recenze nové české hry a vyhlášení výherců

Související články