Cut the Rope Experiments: Om Nom je zpět a opět hladový

Recenze pokračování veleúspěšné hry Cut the Rope, ve které vás hladový Om Nom donutí zapojit mozek, abyste mu pomohli sežrat lákavou sladkost.

Roztomilá zelená příšerka zvaná Om Nom, jejíž posedlost sladkostmi zavěšenými na laně zabavila miliony hráčů na desítky a v některých případech možná i stovky hodin, je zpět – a to v celé své kráse. Kompletně nová hra s přízviskem “Experiments” nejen že přidává nové levely s novými možnostmi, ale také do hry přivádí novou postavu Profesora.

Vývojáři této veleúspěšné hry se i v pokračování chytře drží zavedených herních principů, protože, upřímně, vlastně není žádný důvod je měnit. Logicko-oddychová hra, ve které se sekáním lan, praskáním bublin a hopsáním na trampolíně snažíte dopravit sladkosti do Om Nomovy neustále otevřené huby, hráče oslovila především svou jednoduchostí na pochopení, pěkným fyzikálním modelem a nádhernou grafikou – a navíc se pravidelně ve formě updatů dočkávají nových levelů, kterých je ve hře již 200 a stále nepřestávají přibývat.

Jak již bylo zmíněno, pokračování “Experiments” přináší prozatím prakticky “pouze” nové levely, které ale obsahují nové a svěží herní prvky – například vystřelovací lana či speciální přísavky – díky nímž nad hrou budete muset zase o trošku více přemýšlet, ale zároveň vás bude zase více bavit. Nově se ve hře objevuje Profesor, před jehož laboratoří byl Om Nom ve své typické krabici omylem pohozen, a který se s ním rozhodne provádět různorodé pokusy a experimenty. Prozatím vás bude pouze povzbuzovat svými hláškami, ale v dalších updatech by měl dostat více prostoru. Levelů je ve hře sice prozatím jen 75, ale nebál bych se, že na další budeme čekat dlouho.

Pro fanoušky série je nový díl prakticky povinností a těm, kteří tuto hru ještě nehráli (a kteří by se proto měli stydět), ji můžu vřele doporučit, protože lepší a návykovější hru byste hledali opravdu dlouho a s velkou pravděpodobností byste ji možná ani nenašli. Přečtěte si naši starou recenzi a určitě vyzkoušejte vánoční verzi, která je úplně zdarma. Cut the Rope: Experiments dávám 95% a těším se na další updaty. Hru jsem hrál ve verzi 1.0.

Cut the Rope: Experiments – 0,79€ – App Store link (iPhone)

Cut the Rope: Experiments – 1,59€ – App Store link (iPad)

Jen malá poznámka pod čarou – během několika měsíců se můžete v App Store těšit na komiksovou aplikaci věnovanou příběhu roztomilé zelené příšerky, která nám, fanouškům, určitě poodhalí nějaké zajímavé informace o tomto tvorovi.

85 comments
  1. Stovky hodin, to je sakra přehnané, jelikož drtivá většina levelů je hodně jednoduchá… jeden box musí za hodinu, max. dvě projít na tři hvězdičky každý… ale zábavné to je moc, o tom žádná.

    1. Znám hodně lidí, kteří hru dohráli hned několikrát, takže si opravdu myslím, že to na ty stovky hodin nakonec vyjde 🙂

  2. Za hodinku a něco málo na všechny hvězdičky dohrané!

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Molemageddon: recenze nové české hry a vyhlášení výherců

Následující článek

iPad 3: na retina displej nejspíše zapomeňte

Související články