ipad pro

Mini-LED displej přijde příští rok i na 11″ iPad Pro.

Letošní iPady Pro přinesly nejen obrovskou změnu v implementaci čipu M1, ale větší, 12,9″ varianta i nový Mini-LED displej. Známý analytik tvrdí, že příští rok s touto technologií přijde i 11″ model iPadu Pro.

Mini-LED technologie je způsob podsvícení displeje, kdy se pod zobrazovačem nachází více než 10.000 LEDek. Díky nim má tak displej mnohem lepší zobrazovací schopnosti v oblasti kontrastu a zobrazování černé barvy. Apple tuto technologii nazývá marketingovým titulem Liquid Retina XDR Displej.

Mini-LED displej Liquid Retina XDR

Tato technologie je zatím používána pouze u iPadu Pro 2021 a to jen u té větší, 12,9″, varianty. Analytik Mi-Chi Kuo, jemuž odhady často vychází jako správné, se domnívá, že iPady Pro 2022 přinesou Mini-LED displej u obou velikostí iPadu Pro.

Je jasné, že tato technologie je mnohem složitější a dražší na výrobu, a tak byla zatím umístěna jen do většího iPadu Pro s 12,9″ displejem. V průběhu roku by se ale součástky i výroba tohoto displeje měla zlevňovat. Poté by se mohl Mini-LED displej dostat i do levnější varianty iPadu Pro.

Zdroj: 9to5mac

Předchozí článek
iphone 13 fotoaparáty

Únik obalu iPhone 13 odhalil, o kolik se zvětší fotoaparát

Následující článek

V nové reklamě propaguje Apple selfie v nočním režimu na iPhone 12

Související články

Apple TV: nová herní konzole na obzoru?

Poslední betaverze iOS 4.3 určená pro Apple TV přinesla zajímavé odhalení — možná se brzy dočkáme Apple TV jako herní konzole. Předpoklady na to má — Apple TV má oblíbenou iOS platformu, výkonný ARM procesor Apple A4 nebo i dostatek RAM. Kapacita disku je sice omezená, přesto ale by se v Apple TV nějaké místo našlo. Nejspíše vás ale zarazilo, čím by se dala taková konzole ovládat. Odpověď je jednoduchá — iPhonem nebo iPodem touch. Spojení těchto dvou zařízení zní určitě velmi zajímavě a dávalo by i smysl — vždyť Apple svá zařízení propojuje často.