ipad pro

Mini-LED displej přijde příští rok i na 11″ iPad Pro.

Letošní iPady Pro přinesly nejen obrovskou změnu v implementaci čipu M1, ale větší, 12,9″ varianta i nový Mini-LED displej. Známý analytik tvrdí, že příští rok s touto technologií přijde i 11″ model iPadu Pro.

Mini-LED technologie je způsob podsvícení displeje, kdy se pod zobrazovačem nachází více než 10.000 LEDek. Díky nim má tak displej mnohem lepší zobrazovací schopnosti v oblasti kontrastu a zobrazování černé barvy. Apple tuto technologii nazývá marketingovým titulem Liquid Retina XDR Displej.

Mini-LED displej Liquid Retina XDR

Tato technologie je zatím používána pouze u iPadu Pro 2021 a to jen u té větší, 12,9″, varianty. Analytik Mi-Chi Kuo, jemuž odhady často vychází jako správné, se domnívá, že iPady Pro 2022 přinesou Mini-LED displej u obou velikostí iPadu Pro.

Je jasné, že tato technologie je mnohem složitější a dražší na výrobu, a tak byla zatím umístěna jen do většího iPadu Pro s 12,9″ displejem. V průběhu roku by se ale součástky i výroba tohoto displeje měla zlevňovat. Poté by se mohl Mini-LED displej dostat i do levnější varianty iPadu Pro.

Zdroj: 9to5mac

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek
iphone 13 fotoaparáty

Únik obalu iPhone 13 odhalil, o kolik se zvětší fotoaparát

Následující článek

V nové reklamě propaguje Apple selfie v nočním režimu na iPhone 12

Související články

iPhone OS 4.0: Apple představil funkce nejlepšího mobilního OS

Včera večer Apple představil svůj nový operační systém, který bude v létě dostupný pro zařízení iPhone, iPod Touch a iPad. Nová verze iPhone OS 4 bude mohutně vylepšená stávající verze, které přibudou specialitky jako multitasking, vylepšený Mail, iBook store, nebo třeba nová herní sociální síť Game Center. Novinek bude celkem víc než 100, my se podíváme na ty nejvýznamnější.