ipad pro

Mini-LED displej přijde příští rok i na 11″ iPad Pro.

Letošní iPady Pro přinesly nejen obrovskou změnu v implementaci čipu M1, ale větší, 12,9″ varianta i nový Mini-LED displej. Známý analytik tvrdí, že příští rok s touto technologií přijde i 11″ model iPadu Pro.

Mini-LED technologie je způsob podsvícení displeje, kdy se pod zobrazovačem nachází více než 10.000 LEDek. Díky nim má tak displej mnohem lepší zobrazovací schopnosti v oblasti kontrastu a zobrazování černé barvy. Apple tuto technologii nazývá marketingovým titulem Liquid Retina XDR Displej.

Mini-LED displej Liquid Retina XDR

Tato technologie je zatím používána pouze u iPadu Pro 2021 a to jen u té větší, 12,9″, varianty. Analytik Mi-Chi Kuo, jemuž odhady často vychází jako správné, se domnívá, že iPady Pro 2022 přinesou Mini-LED displej u obou velikostí iPadu Pro.

Je jasné, že tato technologie je mnohem složitější a dražší na výrobu, a tak byla zatím umístěna jen do většího iPadu Pro s 12,9″ displejem. V průběhu roku by se ale součástky i výroba tohoto displeje měla zlevňovat. Poté by se mohl Mini-LED displej dostat i do levnější varianty iPadu Pro.

Zdroj: 9to5mac

Předchozí článek
iphone 13 fotoaparáty

Únik obalu iPhone 13 odhalil, o kolik se zvětší fotoaparát

Následující článek

V nové reklamě propaguje Apple selfie v nočním režimu na iPhone 12

Související články

Mac OS X Lion: zkušenosti s novým operačním systémem

Není to příliš dlouhá doba, co Apple představil bližší informace k novému operačnímu systému určeného pro Macy - Mac OS X 10.7 Lion. Tyto informace jste se mohli dočíst i u nás - tedy zatím pouze ty, které vyzdvihoval sám Apple. Pojďme se ale podívat na novinky, které Apple tolik nepříblížil nebo také na novinky, o kterých zas tolik slyšet není a přesto jsou při používání docela zásadní.