Mani Golf: Gaylord Mulligan a jamka z kebabu

Jako bývalého golfistu mě hra Mani Golf ihned zaujala. Již ze začátku samotná ikona aplikace s hlavním hrdinou jménem Gaylord Mulligan dává tušit, že přichází

Jako bývalého golfistu mě hra Mani Golf ihned zaujala. Již ze začátku samotná ikona aplikace s hlavním hrdinou jménem Gaylord Mulligan dává tušit, že přichází pořádný úlet. A taky že to úlet je!

Ve hře se nacházejí dvě golfová hřiště Holeywood a Higs Boson, třetí je ve stavu “Comming Soon”. Podobně jako v reálném golfu každé hřiště obsahuje 18 jamek. To není mnoho a také vám to moc času nezabere. Nezbývá však než čekat na další nálož jamek v připravovaném updatu.

Jak již bylo zmíněno, hrajete za golfistu s knírkem a šíleným pohledem i jménem – Gaylorda Mulligana. Jeho a vaším úkolem je umístit míček do jamky na co nejmenší počet úderů. Ty provádíte nápřahem pomocí vašeho prstu. V jednom pohybu určíte sílu i směr. Poté při pohybu míčku pomocí naklápění ještě dolaďujete střelu. Jednoduché a rychlé.
Každá jamka má ve hře svůj par, který narozdíl od reálného golfu nesmíte překročit. Čím méně ran, tím lepší ohodnocení pro vás v dané jamce. Mani Golf podporuje Game Center, kam se ukládají vaše achievementy a statistiky.

Teď konečně k samotnému hraní. Je to jednoduše úlet. Různé odrážecí plochy v podobě hub nebo skákacího hradu. Jamka z kebabu nebo z ptačího hnízda. Nepravidelné tvary a bludiště. To v reálném golfu nenajdete, zato zde ano. Přidejte k tomu bláznivý hlas a hlášky Gaylorda Mulligana, hudbu jak ze starých automatů (která nejde vypnout), oldschool 2D zobrazení a máte opravdu rozporuplný výsledek. Pro někoho může znamenat hra, kde se design levelu inspiroval toaletou, odpadními trubkami a kebabem jako naprostá blbost, pro někoho jiného je to jednoduše sranda a nadhled.

Já patřím k té druhé skupině. Přestože mi vadí s postupem času otravný zvuk, krátká hrací doba (avšak očekávám další přídavek), byl jsem zabaven pořádným úletem jménem Mani Golf!

Hodnocení: 3,5/5

Mani Golf – 0,79 € – AppStore link

Neváhejte vyzkoušet hru i v Lite verzi.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Angry Birds Halloween: Jsou zpět a zase naštvaní!

Následující článek

Nook Color: nový čtečko-tablet od Barnes & Noble

Související články

MHD: jízdní řády ze všech českých měst

Momentálně nejprodávanější aplikace českého AppStore má jasné poslání - komukoliv v Čr pomoci najít spojení městské hromadné dopravy, ať už je kdekoliv. Podíval jsem se na zoubek této aplikaci, a ikdyž je poměrně jednoduchá, funguje zkrátka výborně. Více o MHD v článku.